Przejdź do treści
 

MIRALITE® PURE

Czyste odbicie natury

Lustra we wnętrzu to nie tylko przedmiot pomagający nam sprawdzić wygląd, ale i element dekoracyjny wpływający na odbiór wnętrza. Lustra optycznie powiększają oraz rozświetlają przestrzeń. Wysokie lustro może sprawić wrażenie, że pomieszczenie jest wyższe, a duże lustro w małym pomieszczeniu sprawi, że będzie ono wyglądać na znacznie większe. Dobrze dopasowane lustro, to nie tylko przedmiot użytkowy, ale również piękna ozdoba i wyjątkowy akcent, łączący tradycyjną funkcjonalność z nowoczesną elegancją. Lustro  MIRALITE® PURE dzięki ciemnemu, nieprzezroczystemu podlewowi w antracytowym kolorze doskonale nadaje się do podświetlenia np. za pomocą oświetlenia LED. Lustra MIRALITE® PURE produkowane w Polsce to wysoka jakość połączona z komfortem użytkowników i ograniczeniem wpływu na środowisko podczas procesu produkcji. Nasze lustra są wykonane w 30% ze stłuczki szklanej, co wpływa na redukcję emisji CO2. Ich niewątpliwą zaletą jest brak ołowiu i niski poziom rozpuszczalników, a także fakt, że nie wydzielają niebezpiecznych związków organicznych. Co ważne – właśnie ze względu na brak ołowiu i LZO lustro MIRALITE® PURE jest bezpieczne dla użytkowników i ich zdrowia. 

 • Environment friendly
  Environment friendly
 • Design
  Design

Opis

Lustro MIRALITE® PURE

Lustro MIRALITE® PURE w fazie produkcji ma mniejszy wpływ na środowisko, a podczas użytkowania lepsze korzyści dla użytkowników.

 

mniejszy wpływ na środowisko

Trwałość lustra MIRALITE® PURE przewyższa minimalne wymagania Normy Europejskiej EN1036 dotyczącej jakości luster stosowanych w pomieszczeniach.
Lustro MIRALITE® PURE posiada:

 • oznakowanie CE,
 • deklarację EPD,

oraz w 100% nadaje się recyklingu.

Dzięki prostej strukturze oraz składowi bez ołowiu i rozpuszczalników, lustro MIRALITE® PURE łączy najwyższą jakość z ograniczonym wpływem na zdrowie i środowisko poprzez:
 

OSZCZĘDNOŚĆ MATERIAŁÓW i SUROWCÓW

 • wykonane w 30% z odzyskanego szkła (1 tona stłuczki obniża emisję CO2 o 300kg),
 • 1 warstwa podlewu oznacza o 20% niższe zużycie farby,
   

NISKIE ZUŻYCIE ENERGII

 • szkło i lustro są wytwarzane w tym samym zakładzie w celu ograniczenia transportu,
   

NISKIE ZUŻYCIE CHEMIKALIÓW

 • podlew lustra to farba na bazie wody, co oznacza 70% mniej rozpuszczalników,
 • niska zawartość ołowiu, który jest niebezpieczny dla zdrowia i środowiska,
   

LEPSZĄ JAKOŚĆ POWIETRZA WE WNĘTRZACH

 • niski poziom emisji LZO (wysoki poziom LZO może powodować problemy zdrowotne - podrażnienie oczu, problemy z oddychaniem).
   

ZASTOSOWANIE LUSTER MIRALITE® PURE

Lustro MIRALITE® PURE doskonale sprawdza się jako element wypełnienia mebli, szaf czy garderób. 
MIRALITE® PURE jako okładzina ścienna w łazienkach, salonach, czy korytarzach – doda ‘efektu glamour’ wnętrzom. W obiektach komercyjnych – hotelach, biurach, sklepach, restauracjach, w salach fitness – lustra są eleganckim i funkcjonalnym uzupełnieniem wnętrza. Gdy podkreślimy odbijający się w lustrze obraz dodatkowym światłem, możemy liczyć na ciekawy efekt iluminacyjny.
 

BENEFTY LUSTER MIRALITE® PURE


Do produkcji luster dedykowane są tafle szklane szkła PLANICLEAR® o wyjątkowej jakości AV. 
Antracytowy podlew eliminuje efekt prześwietlania przy podświetleniu lustra. Łatwa obróbka, jakość i wyjątkowa trwałość oraz parametry użytkowe przekładają się na najwyższy komfort montażu i użytkowania. 
Czyste żywe kolory, niezależnie od oświetlenia, a jasny, neutralny odcień lustra, doskonale wpływa na  kompatybilność z chłodnymi barwami.
Podlew wolny od ołowiu i rozpuszczalników organicznych.

 

ASORTYMENT MIRALITE® PURE

Lustro MIRALITE® PURE może być produkowane na szkle PLANICLEAR®, DIAMANT® (szkło extra białe) oraz na szkle barwionym w masie PARSOL®.

NOWOŚĆ!!!
Lustro MIRALITE® EASYSAFE to lustro ze zintegrowaną warstwą żywicy chroniącą przed odpryskami szkła w przypadku rozbicia szklanej tafli.

 

MONTAŻ LUSTER MIRALITE® PURE

Lustro MIRALITE® PURE  może być mocowane w ramie, montowane za pomocą uchwytów mocujących oraz klejone za pomocą kleju o neutralnym systemie utwardzania lub dwustronnej taśmie do klejenia. 
Lista przebadanych materiałów montażowych • List of tested installation materials LINK
W przypadku gdy lustro ma być przyklejone do powierzchni, należy zawsze postępować i przestrzegać instrukcji producenta klejów do luster lub innego materiału montażowego oraz postępować zgodnie z instrukcją instalacji luster LINK
W przypadku wątpliwości należy przeprowadzić test klejenia postępując zgodnie z instrukcją producenta materiału montażowego. SAINT-GOBAIN GLASS nie jest producentem materiałów montażowych i nie gwarantuje ich neutralności oraz nie ponosi odpowiedzialności za właściwości materiałów montażowych.
Instrukcja montażu TUTAJ
Installation guidelines HERE

 

PRZETWÓRSTWO MIRALITE® PURE

Lustro MIRALITE® PURE można nawiercać, obrabiać mechanicznie i fazować, jest łatwe do cięcia na dowolne kształty. Możliwe jest naniesienie logo, piaskowanie lub grawerowanie powierzchni zewnętrznej.
 

Galeria zdjęć

1_2.jpg 1_2.jpg
2.jpg
3_1.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
fot1-miralite_976x553.jpg
fot2-miralite_976x553.jpg
fot3-miralite_976x553.jpg
fot4-miralite_976x553.jpg