Przejdź do treści
 

MASTER-SOFT®

Źródło światła i delikatności

Nowoczesne szkło ornamentowe z delikatnym efektem 3D

MASTER-SOFT® to szkło z rodziny MASTERGLASS, ekskluzywnej linii szkieł o bogatej stylistyce i geometrycznych wzorach. Zapewnia ono komfortową prywatność połączoną z harmonią delikatnych efektów rozproszonego światła.

Szkło MASTER-SOFT® całkowicie porzuciło standardy obowiązujące dla standardowego szkła ornamentowego. Takie właśnie było zamierzenie projektantów, którzy stworzyli wzór MASTER-SOFT® z ogromną wrażliwością, jednocześnie pragnąc całkowicie odejść od zimnej, wręcz klinicznej estetyki w imię nowej świadomości sensorycznej. W efekcie powstał miękki, łagodny, aksamitny wzór, który inspiruje i uwodzi.

 

  • Design
    Design
  • Prywatność
    Prywatność

Opis

Bogata stylistyka MASTER-SOFT®

Jaki zatem jest MASTER-SOFT®? Poszerza zakres możliwości zastosowania szkła. Patrząc z większej odległości, obserwatorowi wydaje się, że cała powierzchnia szkła lekko się porusza, zupełnie jak miękka zasłona. Ze względu na delikatny efekt wizualny 3D, MASTER-SOFT® ma zdolność zapewniania dużej dozy prywatności, przy czym dzięki przepuszczaniu światła, pozwala idealnie doświetlić pomieszczenia. Poezja zaklęta w szkle zamienia dobrze znany materiał w coś zupełnie nowego i niezwykle fascynującego.

Podobnie jak wszystkie pozostałe produkty z gamy MASTERGLASS, wzór MASTER-SOFT® uzyskuje się poprzez walcowanie masy szklanej pomiędzy dwoma grawerowanymi cylindrami. Działanie z najwyższą precyzją pozwala na dokładne uwypuklenie delikatnego rysunku wzoru szkła. Jedna strona szkła jest wytłoczona, podczas gdy druga pozostaje gładka i połyskująca.

Nagrody MASTER-SOFT®

W 2015 roku szkło MASTER-SOFT® otrzymało nagrodę „Red Dot Best of the Best Design Award”, niezwykle prestiżowe wyróżnienie przyznawane najlepszym rozwiązaniom projektowym na świecie. Nagrody przyznano w 31 kategoriach, a jedną z nich była kategoria „Materiały i powierzchnie”, w której konkurowało szkło MASTER-SOFT®.

Nagroda „The Best of the Best” („Najlepszy z najlepszych”) jest najwyższym światowym wyróżnieniem.

 

red dot award

 

W 2016 MASTER-SOFT® został Finalistą Konkursu Dobry Wzór.

Eksperckie Jury doceniło piękno i elegancję interesującego w dotyku wzoru, który przyciąga wzrok i zachęca do dotknięcia.

 

dobry wzór

 

Szkło MASTER-SOFT® COLOR-IT z wyróżnieniem Dobry Design 2020.

Wyróżnienie Dobry Design 2020 jest potwierdzeniem unikalnych walorów bazowego szkła MASTER-SOFT® oraz najwyższej jakości szkła ornamentowego.  

 

dobry design

 

Zalety MASTER-SOFT®

Dlaczego warto sięgnąć po nowoczesne szkło ornamentowe MASTER-SOFT®? 

Nowoczesny design: subtelna, matowa tekstura, uporządkowana przez dwie przekątne.
Wzór nawiązujący do technologii 3D, nadający efekt miękkości i delikatności.
Design odwołujący się do najwyższych standardów projektowych.
Maksymalne doświetlenie przy jednoczesnym zachowaniu intymnej atmosfery miejsca.

Zastosowanie MASTER-SOFT®

...czyli gdzie sprawdzi się najlepiej?

 

  • Ścianki działowe, kabiny prysznicowe i parawany na-wannowe, szklane drzwi.
  • Fronty mebli, wypełnienia szuflad czy elementy stołów i biurek.
  • Idealnie pasuje do domów, biur, sklepów, hoteli czy restauracji, czy innych budynków użyteczności publicznej.

Znajduje również zastosowanie w zespoleniach szklanych, zapewniając najwyższy stopień prywatności przy jednoczesnym dostępie do światła dziennego.

 

PRZETWARZANIE MASTER-SOFT®

MASTER-SOFT® posiada wyraźny kierunek wzoru. W celu otrzymania estetycznie jednolitego rezultatu, należy zestawiać tafle cięte w tym samym kierunku. Jeśli wymagana jest kontynuacja wzoru, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób cięcia szkła.
MASTER-SOFT® może być poddawany licznym operacjom przetwarzania: gięcie, hartowanie, laminowanie dla zwiększenia bezpieczeństwa, lakierowanie lub zespalanie w szybach jedno- lub dwukomorowych.

 

RODZINA SZKIEŁ MASTERGLASS
To nowoczesne wzory, ekskluzywna, bogata stylistyka oraz wyrafinowane faktury, które zapewniają dyskretną prywatność i delikatny efekt rozproszonego światła.

MASTER-FLEX nowoczesny wzór łączący głębię wzorzystych elementów z elegancją szkła.
MASTER-CARRE wzór w postaci niedużych, błyszczących kwadratów równomiernie rozmieszczonych
na matowym tle.
MASTER-LIGNE lśniące, nowoczesne linie odważnie wyznaczają pełne wyrafinowanej elegancji wnętrza.
MASTER-POINT szereg lśniących punktów, które wpuszczają do wnętrza łagodnie rozproszone światło.