Przejdź do treści
 

ECLAZ

Dzieło ukryte w szkle

Szkło niskoemisyjne Saint-Gobain nowej generacji, przeznaczone do produkcji najwyższej jakości szyb zespolonych. Wytworzone dzięki zastosowaniu przełomowej technologii, szkło ECLAZ stanowi uzupełnienie uznanej gamy wyrobów Saint-Gobain Planitherm®.

ECLAZ przekracza nowe granice w zakresie produkcji okien ze szkleniem podwójnym i potrójnym. Estetyczny wygląd, izolacja termiczna, zyski cieplne, dostęp do światła naturalnego - ECLAZ umożliwia spełnienie najbardziej surowych wymogów dotyczących wydajności energetycznej okien i komfortu mieszkańców, bez żadnych kompromisów.

 • Transmisja światła
  Transmisja światła
 • UV Protection
 • Oszczędność energii
  Oszczędność energii

Opis

Sprawdź gdzie kupić ECLAZ

 

ECLAZ

ECLAZ ONE

Szkło NOWEJ GENERACJI z powłokami ECLAZ i ECLAZ ONE to gwarancja podniesienia standardów okien. ECLAZ poprawia jakość życia we wnętrzach, dzięki zapewnieniu najwyższej na rynku przepuszczalności światła naturalnego dla zespoleń trzyszybowych.

Szkło ECLAZ jest odpowiedzią na wyzwanie połączenia wysokich parametrów energetycznych i jednocześnie przezierności, bez szkody dla właściwości termoizolacyjnych.

Szkło ECLAZ One to najlepsze szkło termoizolacyjne do stosowania w szybach jednokomorowych. Jego współczynnik przenikania ciepła (Ug 1,0) w połączeniu z wysoką przepuszczalnością światła (80%) otwiera nowe możliwości w zakresie osiągania komfortu zimą, zachowując dostęp do światła naturalnego. Ponadto dzięki bardzo neutralnemu wyglądowi, szkło można łatwo integrować w rozwiązaniach stosowanych w obiektach mieszkalnych.

Szkło ECLAZ zostało zaprojektowane w myślą o energooszczędności w zespoleniach dwukomorowych. Dzięki zastosowaniu ECLAZ, okna z szybami dwukomorowymi umożliwiają uzyskanie najwyższej wartości zysku energii słonecznej (g71%), co zapewnia zarówno energooszczędność, jak i komfort cieplny w miesiącach zimowych. ECLAZ może być łatwo stosowany w dla uzyskania najwyższych parametrów termoizolacyjności (Ug 0.5), jak i dostępu do światła naturalnego na poziomie oferowanym przez szyby podwójne (TL 77%). Już nie musisz wybierać pomiędzy światłem naturalnym a komfortem zimą!

 

Skupiając się na komforcie mieszkańców i wychodząc naprzeciw przyszłym standardom termoizolacyjności budynków, szkło ECLAZ i ECLAZ One pozwala na:

 

 • Do 20% poprawy wydajności energetycznej w porównaniu do najlepszych okien obecnie dostępnych na rynku dzięki zoptymalizowanemu wykorzystaniu darmowych zysków energii słonecznej przy zachowaniu wysokich parametrów termoizolacyjności
 • Znaczną oszczędność energii zimą i minimalizację emisji dwutlenku węgla; mniejsze potrzeby grzewcze w sezonie zimowym
 • Optymalny komfort zimą dzięki połączeniu skutecznej termoizolacji, dostępu do ciepła słonecznego i zminimalizowania efektu zimnej szyby
 • Do 10% poprawy dostępu do światła dziennego, zapewniając komfort świetlny mieszkańcom
 • Redukcję stosowania sztucznego oświetlenia

 

Osiągniecie bardzo neutralnego wyglądu, sprzyjającego zastosowaniom w budynkach mieszkalnych.

 

VIDEO

<

 

 

GALERIA

Eclaz PL Eclaz
CLIMAPLUS ECLAZ ONE | Isolation Thermique | Saint-Gobain Building Glass CLIMAPLUS ECLAZ ONE | Isolation Thermique | Saint-Gobain Building Glass
Maximaal genieten van zonlicht en gratis zonnewarmte Maximaal genieten van zonlicht en gratis zonnewarmte
Comfort basso emissivo planitherm clear 1.0 saint-gobain per vetrocamera e vetri doppi Comfort basso emissivo planitherm clear 1.0
 
 
 
 

PARAMETRY

Zgodnie z normami EN 410-2011, EN 673-2011, *AR90% F2/F5, **AR90% F3, ***AR93% F2/F3
Konfiguracja Powłoka TL% Rlex % g (%) Ug (W/m2k)
4/14/4/14/4* ECLAZ 77 14 60 0,6
4/16/4/16/4* ECLAZ 77 14 60 0,6
4/18/4/18/4* ECLAZ 77 14 60 0,5
4/16/4** ECLAZ 83 12 71 1,1
4/18/4** ECLAZ 83 12 71 1,1
4/20/4** ECLAZ 83 12 71 1,1
4/15/4*** ECLAZ 84 8 65 1,0
4/16/4** ECLAZ ONE 80 15 58 1,0

Możliwe połączenia

PLANITHERM | Beschichtetes, niedrig emissives Glas | Saint-Gobain Glass PLANITHERM XN 
szkło laminowane SGG Stadip STADIP 
Schallschutzglas STADIP SILENCE | Saint-Gobain Building Glass STADIP SILENCE 

Znajdź dystrybutora