Przejdź do treści
 

Zwycięskie trofea Mistrza w… mistrzowskiej oprawie!

Szkło ekstra białe DIAMANT od Saint Gobain Glass w Galerii Trofeów Kamiland w Zakopanem.

Zimowa stolica Polski Zakopane zyskała kolejny punkt obowiązkowy, który powinien odwiedzić każdy fan skoków narciarskich – 11 lipca Kamil Stoch otworzył pod Giewontem własną galerię Kamiland, gdzie prezentuje trofea z całej sportowej kariery. Ekspozycja obejmuje blisko pół tysiąca eksponatów i została rozmieszczona w aż siedmiu pomieszczeniach tematycznych poświęconych kolejnym etapom sportowego sukcesu skoczka.

 

Medale Igrzysk Olimpijskich, trofea Mistrzostw Świata, złote Orły Turnieju Czterech Skoczni… Pierwsi goście Kamiland mieli już okazję podziwiać te i wiele innych laurów, które znalazły się wreszcie pod jednych dachem! Opinie odwiedzających są zgodne – galeria robi ogromne wrażenie. Pochlebne opinie zbiera też sama organizacja przestrzeni i podzielenie ekspozycji na pokoje, których charakter odpowiada kolejnym etapom kariery skoczka z Zakopanego.

Mamy więc np. Pokój Drewniany prezentujący pamiątki szkolne, pierwsze kroki na zawodowej ścieżce, sukcesy i porażki Stocha, gdy złoty medal na olimpiadzie był wówczas jedynie jego dziecięcym marzeniem. W Pokoju Diamentowym natomiast znajdują się sportowe trofea zdobywane przez skoczka - także z drużyną - w latach 2006-2013. Podziwiać tam można pierwsze wygrane w zawodach Pucharu Świata czy medale Mistrzostw Świata. Z kolei w bardziej współczesnym Pokoju Kosmicznym znajduje się spektakularna kolekcja trofeów z lat 2018 – 2020. Audio-wizualnym narratorem w podróży po swojej karierze jest sam Kamil Stoch. Jego pełne pasji opowieści, komentarze oraz wspomnienia stanowią idealne tło dla eksponatów sprawiając, że mamy okazję ponownie przeżyć emocje towarzyszące najważniejszym wydarzeniom z jego życia.

Kamiland to gratka także dla najmłodszych fanów skoków narciarskich. Ich szczególne zainteresowanie wzbudza tzw. service room, gdzie z bliska mogą przyjrzeć się profesjonalnym nartom, narzędziom do ich serwisowania, kombinezonom czy nawet… igielitowi.

 

Szkło na medal od
Saint-Gobain Building Glass

Medale i trofea Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw i Pucharu Świata, Turnieju Czterech Skoczni – prawie 500 prestiżowych nagród wymaga idealnej ekspozycji. Urządzony w drewnie i tradycyjnym góralskim stylu Kamiland świetnie komponuje się z pięknymi elementami wykonanymi ze szkła. Witryny, kopuły oraz szklane gabloty zostały wykonane z ekstra białego szkła DIAMANT.

Neutralna barwa szkła, uzyskana dzięki niskiej zawartości tlenku żelaza, zapewnia wysoką przepuszczalność światła, która znajduje odzwierciedlenie w idealnym doświetleniu eksponatów oraz perfekcyjnym odwzorowaniu ich kształtów i kolorów. Nowoczesny design oraz perfekcyjną ekspozycję uzyskano poprzez wyeliminowanie charakterystycznego zielonego zabarwienia na krawędziach. Wszak zwycięskie trofea wymagają iście mistrzowskiej oprawy.

Jednak nie tylko zdobyte przez lata trofea są zabezpieczone szkłem DIAMANT. W Pokoju Drewnianym obejrzeć możemy jedno z pierwszych wypracowań szkolonych Kamila, które opowiada… o skokach narciarskich. Zastosowana szklana osłona pozwala łatwo odczytać tekst i zapoznać się z charakterem pisma skoczka w najdrobniejszym szczególe.

Jak widać, szkło ekstra białe DIAMANT to doskonały partner każdej wystawy, który gwarantuje najwyższą jakość odbioru prezentowanej ekspozycji.