Przejdź do treści
 

Album "W świetle szkła"

BUDUJESZ ZRÓWNOWAŻONĄ PRZYSZŁOŚĆ

Szkło jest chętnie wybieranym materiałem przez architektów, konstruktorów i ekspertów wielu branż. Pozwala na uwolnienie wyobraźni związanej z fascynacją bryłą. Sprawia, że obiekt jest połączony w harmonii z otoczeniem, otwierając jego wnętrza na świat. Szkło nadaje pomieszczeniom charakter, zapewnia dostęp do naturalnego światła i wpływa na wielowymiarowy komfort użytkowników.

"W świetle szkła"

- poznaj spektrum możliwości szkła

Na kartach publikacji zostały zaprezentowane najciekawsze realizacje z wykorzystaniem produktów Saint-Gobain Glass z ostatnich lat. Album nie powstałby bez naszych klientów, partnerów biznesowych i nas, którzy zdecydowali się podzielić emocjami, które towarzyszyły przy tworzeniu projektów, przygotowaniach wielu kalkulacji, produkcji czy montażu szklanych elementów.

Zobacz album "W świetle szkła"

kompendium wiedzy ekspertów i inspiracji

Eksperci o albumie

Benedykt Korduła

Dyrektor Marketingu Saint-Gobain Glass

"W niniejszym albumie prezentujemy szerokie spektrum rozwiązań szklanych Saint-Gobain Glass. Wspólnie z naszymi partnerami tworzymy piękne i komfortowe budynki. Warto również podkreślić, iż coraz częściej są to obiekty energooszczędne z wielowymiarową funkcjonalnością, jaką dają przeszklenia: dostępem do naturalnego światła, bezpieczeństwa czy akustyki. Szkło jest szlachetnym, ekologicznym i coraz modniejszym materiałem.


Saint-Gobain Glass jest wyjątkowo innowacyjną firmą i liderem na rynku szkła w Europie, a to zobowiązuje. Tak wiele prestiżowych inwestycji z zastosowaniem naszych produktów mogło powstać dzięki wiedzy i zaangażowaniu całego zespołu, ale także dzięki zaufaniu, jakim darzą nas partnerzy, architekci, inwestorzy i wykonawcy. Konsekwentnie budujemy wiarygodność firmy oraz jej wartość rynkową.(...)

Razem tworzymy lepszy świat."

Magdalena Lipińska

Marketing Manager Interior Glass

Projektując w sposób przemyślany, tworzymy rozwiązania dobre dla natury i dbamy o przestrzeń wokół nas w szerszym znaczeniu. Tematyka ochrony środowiska, zmiany klimatyczne i nasz wpływ na środowisko są najważniejszymi wyzwaniami współczesnego świata.

Monika Naczeńska

Marketing Manager Facades & Windows

Szkło, jako materiał poddający się hartowaniu, gięciu, emaliowaniu i kryciu dowolnymi powłokami, jest naturalnym wyborem współczesnych architektów. Daje niemal nieskończone możliwości realizacyjne, które wpływają na efektywność energetyczną budynku, ale dodatkowo stanowią niezastępowalny łącznik między życiem toczącym się na zewnątrz i wewnątrz.

Aksana Myslivets

Marketing Manager Active Glass

Budownictwo mixed-use, czyli przedsięwzięcie łączące w jedną przestrzeń funkcje mieszkaniowe, handlowe, kulturalne i użytku publicznego, jest najbardziej wyrazistym obrazem zmian, jakie zaszły w urbanistyce w ostatnich latach. Odejście od monokultury i zwrócenie się ku wielofunkcyjności to trend, który z pewnością nie jest chwilową modą.

Maciej Mańko

Marketing Manager Windows

Produkowane przez Grupę rozwiązania odpowiadają rosnącej świadomości ekologicznej inwestorów, a przez redukowanie śladu węglowego – od momentu pozyskiwania surowców po recykling zużytych produktów – aktywnie przyczyniają się do poprawy ekologicznego stanu planety.

Świadoma architektura

Zaproszenie do podzielenia się z czytelnikami swoimi przemyśleniami na temat trendów, które towarzyszą współczesnej architekturze przyjęli również niezależni eksperci, znani w branży, Pani Agnieszka Kalinowska-Sołtys Wiceprezes SARP do spraw środowiska i ochrony klimatu, Architekt, Partner i Członek Zarządu Pracowni APA Wojciechowski i Pan Kacper Kępiński Architekt, Kurator wystaw, Publicysta, Kierownik Działu Projektów Zewnętrznych i Wystaw Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.

Najciekawsze realizacje

Szkło idealnie wpisuje się w każdy typ budynku a historie widziane oczyma ponad 60 osób opisane na 240 kartach publikacji łączy pasja do tworzenia zrównoważonej przestrzeni, w świetle szkła.