Przejdź do treści
 

"Udało nam się spełnić marzenie o wspólnym domu..."

Urządzanie własnego domu to godziny spędzone na wybieraniu właściwych materiałów, przeglądaniu katalogów, dyskusjach nt.  właściwych wzorów i kolorów, długich rozmowach z projektantami. To z jakich materiałów skorzystamy często wiąże się z decyzją na długie lata, dlatego tak ważnym jest, aby zdecydować się na produkty piękne, funkcjonalne, trwałe i ekologiczne. To tylko niektóre z benefitów jakie daje nasze szkło.

W jaki sposób swój pierwszy dom urządziła Agnieszka Kaczorowska? Dlaczego zdecydowała się na nasze szkło? Co było dla niej najbardziej istotne oraz czy obecność malutkiej córeczki warunkowała podejmowane decyzje? Na te i na kilka innych pytań znajdziecie odpowiedź w ekskluzywnym wywiadzie, którego udzieliła specjalnie dla nas Agnieszka Kaczorowska-Pela.

Magda Lipińska: Jesteśmy w Twoim nowym domu, wygląda naprawdę pięknie. Przeprowadzka do nowego domu to jednak ogromne przeżycie dla całej rodziny. Jakie emocje towarzyszyły Wam w trakcie tego przedsięwzięcia?

Agnieszka Kaczorowska: Przeprowadzka z małym dzieckiem to istne szaleństwo! Wszystko było na ostatnią chwilę, ponieważ mieliśmy i w sumie nadal mamy opóźnienia. Bardzo jednak chcieliśmy być już na Święta na swoim. Na kartonach z brakiem wielu rzeczy, ale się udało. Dzięki temu w ten wyjątkowy czas zapanowało dużo spokoju.

ML: Atmosferę w domu tworzą nie tylko ludzie, ale też wnętrza, które nas otaczają. Czy poszczególne pomieszczenia urządzałaś sama czy przy pomocy specjalistów?

AK: Nasza Pani Architekt zaprojektowała nam wnętrza pod nasze upodobania, zrobiła piękne wizualizacje w takim stylu o jakim marzyliśmy. Oczywiście większym wyzwaniem było znaleźć specjalistów, którzy nam pięknie to wszystko wykonają, ale w efekcie końcowym jesteśmy bardzo zadowoleni. Chociaż nie wszystko jest idealnie, to chyba fakt, że na swoim przyćmiewa wszystkie niedociągnięcia.

ML: Czy obecność najmłodszego członka rodziny warunkowała Wasze wybory?

AK: Zdecydowanie obecność dziecka wiele zmienia. Przede wszystkim musi być bezpiecznie. Dlatego też wybierając poszczególne dodatki musieliśmy mieć pewność, że są pozbawione niebezpiecznych substancji i nie emitują szkodliwych lotnych związków organicznych. Jak wszyscy rodzice dbamy o bezpieczeństwo, komfort i dobre samopoczucie naszego dziecka, dlatego wybierając produkty i rozwiązania do naszego domu chcieliśmy, aby przede wszystkim nie wpływały na jakość powietrza w naszym domu.

ML: Jaki efekt chciałaś osiągnąć i jakim stylem się inspirowałaś?

AK: Przede wszystkim w domu miało być ciepło. Duża ilość drewnianych akcentów nam w tym pomogła. Przy okazji jest nowocześnie. Trochę inspirował nas styl skandynawski, trochę loftowy, aczkolwiek z każdego coś czerpaliśmy i wyszło inaczej, ale pięknie. W osiągnięciu tego efektu pomogło nam m.in. szkło. W łazience, jednym z głównych elementów wystroju wnętrza, jest ekologiczne lustro MIRALITE PURE. Efekt, który osiągnęliśmy przy jego użyciu zachwyca nas oraz naszych gości. To co najważniejsze – przepiękne odbija światło, zwiększając jego ilość w pomieszczeniu i kreując wyjątkową, domową atmosferę. Współgra z wybranymi przez nas dodatkami, podkreślając wszelkie detale wnętrza, nawet te najsubtelniejsze. Da się zauważyć, że nasza córeczka cieszy się z każdego lustra w domu. Często towarzysząc mi w przygotowaniach przed wyjściem z domu. Dobrze, że ich kilka mamy!

ML: Co było dla Was istotne przy wyborze dodatków? Czy w domu znalazł się jakiś element, z którego jesteście szczególnie zadowoleni?

AK: Wszystko musi być spójne, od oświetlenia, aż po wazony i ramki na zdjęcia. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przeszklenia na parterze w stylu loftowym.  Wykorzystane szkło DIAMANT pięknie dopełnia całe wnętrze, jest idealnie przejrzyste i przy okazji bardzo użytkowe. Muszę przyznać, że był to jeden z najbardziej wymagających elementów wystroju wnętrza na jaki wpadliśmy i spędzał nam sen z powiek. Szukaliśmy partnera, który zrozumie naszą koncepcję, a do tego zaoferuje nam produkt najwyższej jakości, „szyty wręcz na miarę”. Na szczęście udało się i drzwi zdecydowanie dopełniają naszą loftową wizję, nie zabierając przy tym przestrzeni, jednocześnie gwarantując dopływ światła dziennego.

ML: Czy mieliście jakieś konkretne oczekiwania odnośnie elementów wykończenia Waszego domu?

AK: Dużą wartość dla nas miała nie tylko estetyka wybieranych produktów, ale też ich praktyczność i wpływ na środowisko. Niezwykle duże znaczenie miał fakt, że lustra w naszych łazienkach są ekologiczne, wolne od ołowiu i rozpuszczalników. Wybrany przez nas MIRALITE PURE ogranicza nieprzyjemny zapach i emisję niebezpiecznych substancji dzięki podlewowi na bazie wody. Z kolei w szkle TIMELESS, użytym w naszej kabinie prysznicowej zachwyciła mnie funkcjonalność, która w praktyce pozwoli nam zaoszczędzić wiele czasu. To kabina, na której w mniejszym stopniu osadzają się zabrudzenia, dzięki czemu wyczyszczenie jej zajmuje niewiele czasu i nie wymaga użycia szkodliwych środków chemicznych. Dla naszej rodziny była to bardzo istotna kwestia – oboje mamy na głowie wiele obowiązków, a każda chwila spędzona razem jest dla nas na wagę złota. Dlatego każde takie ułatwienie jest dla nas nie do przecenienia.

ML: Pozostaje mi tylko życzyć wielu wspaniałych, rodzinnych chwil w Waszym wymarzonym domu.

AK: Dziękuję. Bardzo się cieszę, że pomimo pewnych komplikacji i początkowych trudności udało nam się spełnić marzenie o naszym wspólnym domu, w którym wszyscy czujemy się dobrze i bezpiecznie. A oprócz tego jest naprawdę pięknie, tak jak wymarzyliśmy sobie od samego początku.

Agnieszka Kaczorowska-Pela, aktorka i tancerka, choreografka i osobowość medialna, prywatnie żona Macieja Peli, od niedawna mama małej Emilki. Wśród wielu spektakularnych sukcesów można wymienić zdobyte przez nią Mistrzostwo Świata w tańcach latynoamerykańskich, czy zwycięstwo w programie „Dancing With the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Przez całe życie podąża za marzeniami, w myśl idei, że granice nie istnieją. Wyznaje zasadę, że kluczem do samorealizacji jest ciężka praca. Wieloletnia kariera tancerki i wielogodzinne treningi nauczyły ją zdrowego trybu życia, świadomości własnego ciała, a także wiedzy na temat wpływu czynników zewnętrznych na nasze organizmy. To właśnie ta świadomość i wiedza stała się podstawą do nawiązania współpracy z naszą firmą, której produkty i rozwiązania szklane wyróżniają się odpowiedzialnością i poszanowaniem wobec ludzi oraz naszej planety.

Zobacz także

W domu Agnieszki Kaczorowskiej-Peli W domu Agnieszki Kaczorowskiej-Peli
DIAMANT®
Szkło TIMELESS® z wyróżnieniem
miralite_pure_background MIRALITE® PURE

Znajdź dystrybutora