Przejdź do treści
 

Nowoczesne styl szkła ornamentowego

Trend Modern

Styl nowoczesny MODERN charakteryzuje się najczęściej uproszczonymi, geometrycznymi, subtelnymi a przez to bardzo efektownymi wzorami. Docenią je na pewno wyczuleni na wyrafinowany detal miłośnicy minimalizmu i prostej formy. Jako styl w architekturze pojawił się na początku XX w. Z założenia odchodził od stylów historycznych. Sztandarowym przykładem stylu modernistycznego jest niemiecka szkoła artystyczna Bauhaus.

Styl MODERN jest ponadczasowy i elegancki. Współczesne, nowoczesne meble w większości czerpią z modernistycznych wzorów. Nowoczesna aranżacja pozwala na wydobycie najciekawszych akcentów zastosowanych materiałów. Modernistyczne wnętrza powinny stawiać na prostotę form i przestrzeń utrzymaną w neutralnych kolorach z wykorzystaniem takich materiałów jak drewno, stal oraz szkło. Oryginalną i efektowną propozycją jest szkło ornamentowe w nowej odsłonie, czerpiącej z nowoczesnych rozwiązań opartych o współczesne wzornictwo.

Trend MODERN, który jest jednym z pięciu trendów jakie mamy w ofercie szkła ornamentowego, charakteryzuje się pięknem wydobytym z minimalizmu i prostoty kształtów. Wzory właściwe dla trendu MODERN, nadają wnętrzom oryginalny, modernistyczny charakter wykorzystując subtelne rozproszenia świetlne i delikatną grę cieni. Nie rezygnując z prywatności, możemy w dowolny sposób stosować szklane tafle ornamentowe wyznaczające przestrzeń i funkcję. Szeroki wybór odpowiednich deseni szkła pozwala na dowolną aranżację i tworzenie wnętrz według własnych wizji i upodobań. Styl modernistyczny we wnętrzu z pewnością okaże się doskonałym wyborem dla tych, którzy lubią ponadczasowe i zawsze modne rozwiązania.