Przejdź do treści
 

SZKŁO DO URZĄDZEŃ CHŁODNICZYCH

Oferta szkła SAINT-GOBAIN GLASS do urządzeń chłodniczych dla punków handlowych, gastronomicznych, dużych i małych firm to szeroka gama szkieł energooszczędnych, umożliwiających obniżenie zużycia energii i emisji CO2. Nowa generacja szkła do tego typu urządzeń różni się przeznaczeniem, korzyściami i możliwościami. Za pomocą dobrze dobranego szkła można skutecznie obniżyć zużycie energii i zapobiec kondensacji. Oferta szkła do urządzeń chłodniczych to najlepsze parametry izolacyjności cieplnej przyczyniające się do obniżenia śladu węglowego punktów sprzedaży detalicznej. Szkło z powodzeniem zapewni transparentność, doskonałą widoczność i kontrast kolorystyczny produktów prezentowanych w przeszklonych urządzeniach typu lodówki, chłodziarki, czy zamrażarki.

 • Oszczędność energii
  Oszczędność energii
 • Design
  Design
 • Bezpieczeństwo

Opis

Oferta szkła SAINT-GOBAIN GLASS do urządzeń chłodniczych to specjalnie zaprojektowane i opracowane szkło do zastosowań w urządzeniach komercyjnych. Odpowiednio dobrane szkło w chłodziarkach i zamrażarkach umożliwia uzyskanie znacznych oszczędności energii oraz zapobiega kondensacji. Niższe rachunki dla Twojego biznesu, lepsza widoczność sprzedawanych produktów, szybki zwrot poniesionych kosztów – oferta szkła do chłodzących urządzeń komercyjnych to wkład w rozwój Twojego biznesu, przy równoczesnej ochronie naszej planety.

Szkło EKO®PRO to najbardziej energooszczędne szkło do zastosowań w zamrażarkach poziomych, gdzie zużycie energii jest niższe nawet o 20% w porównaniu do innych rozwiązań.

Na zamówienie SAINT-GOBAIN GLASS może dostarczyć szkło lub gotowe, przeszklone drzwi do wbudowania w finalny produkt. Drzwi ‘ALL IN ONE’ dostępne w kilku wariantach, to rozwiązanie, które nie posiada wbudowanych widocznych profili pionowych. Wyposażone w samozamykający system wahadłowy, mają znaczący wpływ na oszczędności energii oraz umożliwiają użytkownikom końcowym łatwe otwieranie witryn.

Urządzenia chłodnicze odpowiadają zwykle za połowę konsumpcji energii elektrycznej w sklepie. SAINT-GOBAIN GLASS oferuje szeroką gamę szkieł energooszczędnych, umożliwiających obniżenie zużycia energii i emisji CO2 oraz zapobiegających kondensacji. 

Energooszczędność i poprawa wyników sprzedaży produktów – te dwa elementy leżą u podstaw naszej strategii biorąc pod uwagę ofertę szkła do zastosowania w chłodnictwie komercyjnym. Prawidłowo dobrane i zastosowane szkło w urządzeniach chłodniczych może znacznie przyczynić się do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla w każdym punkcie, w którym pracują urządzenia chłodnicze.
 

 

szklo w urzadzeniach chlodniczych


 
Współczesny sektor retail kreują zmieniające się trendy zakupowe i nawyki żywieniowe konsumentów. Producenci urządzeń chłodniczych, czy sprzętu AGD starają się sprostać oczekiwaniom klientów, udowadniając jednocześnie, że chłodnictwo może mieć styl, a poszczególne urządzenia chłodnicze mogą być zaprojektowane i wyprodukowane w poszanowaniu potrzeb klienta, pracowników, środowiska naturalnego oraz w trosce o naszą wspólną przyszłość. 

Oferta szkła dla urządzeń chłodniczych 

W ofercie SAINT-GOBAIN GLASS znajduje się kilka typów wysokowydajnego szkła niskoemisyjnego i antyrefleksyjnego oraz gotowe szklane rozwiązania, które znajdują zastosowanie w chłodnictwie komercyjnym:

 • EKO®PRO to szkło energooszczędne, opracowane specjalnie do użytku jako szyby pojedyncze w poziomych pokrywach komercyjnych zamrażarek oraz szafach mroźniczych do lodów, 
 • z powłoką zwróconą do wewnątrz urządzenia.  
 • Szkło EKO®PURITY to izolacyjna szyba zespolona o całkowicie przezroczystych krawędziach.
 • Drzwi EKO®CRYSTAL-T zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu jako pionowe fronty komercyjnych witryn chłodniczych. 
 • Szkło izolacyjne PLANITHERM®XN II umożliwia osiągnięcie dobrej izolacyjności cieplnej ścian szklanych, przy jednoczesnym zachowaniu neutralnego wyglądu, niezwykle zbliżonego do szkła przezroczystego.
 • Szkło antyrefleksyjne VISION-LITE® idealnie nadaje się do zastosowań w drzwiach gablot chłodniczych oraz zamrażarek komercyjnych.
 • Szkło z efektem lustra MIRASTAR® nadające się do hartowania, znajdujące zastosowanie w ścianach bocznych idealnie wzmacniając ich przejrzystość. 
   

Korzyści z odpowiednio dobranego szkła

Instalacja w urządzeniu chłodniczym odpowiednio dobranego typu szkła SAINT-GOBAIN GLASS:

 • Obniża zużycie energii przez urządzenie dzięki zastosowaniu szkła o niskiej emisyjności, ciepłych ramek dystansowych i profili.
 • Gwarantuje szybki zwrot poniesionych nakładów dzięki niższym rachunkom za elektryczność.
 • Zmniejsza kondensację, przez co unikamy efektu zaparowanych szklanych paneli.
 • Umożliwia doskonały widok produktów przez szybę.
 • Gwarantuje bezpieczeństwo poprzez zahartowanie szklanych paneli.
 • Zabezpiecza wpływ na środowisko, ze szczególnym naciskiem na wydajność energetyczną i możliwość ponownego użycia.


Oferta szkła SAINT-GOBAIN GLASS do komercyjnych urządzeń chłodniczych, to rozwiązania o najlepszych parametrach izolacyjności cieplnej, które mogą przyczynić się do znacznego obniżenia śladu węglowego punktów handlowych. Nasze produkty posiadają Deklaracje Środowiskowe Produktu (EPD), przyznawane po przejściu ustandaryzowanego i jawnego procesu certyfikacji, podlegającego weryfikacji przeprowadzanej przez podmioty niezależne.

 

katalog szkła dla urządzeń chłodniczych

SPRAWDŹ GAMĘ PRODUKTÓW

 • EKO®PRO 
 • PLANITHERM®XN II 
 • EKO®PURITY
 • DRZWI EKO®CRYSTAL-T
 • VISION-LITE® II
 • MIRASTAR®
szklo do urzadzen chlodniczych1 szklo do urzadzen chlodniczych1
szklo do urzadzen chlodniczych2 szklo do urzadzen chlodniczych2
szklo do urzadzen chlodniczych3 szklo do urzadzen chlodniczych3
szklo do urzadzen chlodniczych4 szklo do urzadzen chlodniczych4