Przejdź do treści
 

Szkło Saint-Gobain do Twoich okien

Szkło to najważniejszy element okna, który może znacznie przyczynić się do komfortu mieszkańców, oszczędności energii i ochrony.

Od dawna szkło stosowane jest w budowie przejrzystych ścian, aby wpuścić do środka światło dzienne i ciepło promieni słonecznych, jednocześnie chroniąc wnętrza przez przeciągami i zachowując optymalną temperaturę we wnętrzach budynków.

Okna zastosowane w domu oferują wiele korzyści. W porównaniu do prostych okien z białego szkła, wciąż stosowanych w niektórych mieszkaniach, podwójne szyby zespolone (teraz nazywane szybami o wzmocnionej termoizolacyjności), czy nawet potrójne szyby zespolone znacznie poprawiły parametry szkła białego, zapewniając jeszcze więcej korzyści w zakresie izolacji cieplnej i akustycznej, ochrony osób i mienia, a nawet łatwiejszego utrzymania i zachowania prywatności.

W zależności od potrzeb, możesz wybrać spośród wielu różnych rozwiązań oferowanych przez Saint-Gobain Building Glass Europe, aby uzyskać optymalne właściwości okien, utrzymując przyjemną temperaturę w domu, jednocześnie oszczędzając pieniądze.

Jak mam wybrać okna dla siebie?

  • Zapoznaj się z różnymi kryteriami wyboru okien,
  • Wybierz rozwiązanie najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom według ww. kryteriów.

Głównymi kryteriami, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego szkła okiennego i szklanych drzwi przesuwnych są:

Oszczędność energii

Obniż rachunki za energię dzięki naszym rozwiązaniom. Montaż energooszczędnych okien, które nie tylko zapobiegają utracie ciepła, lecz dają dostęp do światła dziennego i zysków energii słonecznej, mogą dać Ci 28% oszczędności na rachunkach za ogrzewanie rocznie w porównaniu do starych okien i ram.

Nasze badania wykazały, że wielu właścicieli domów nie ma świadomości różnic w parametrach różnych typów szkła okiennego, zakładając, że szklenie podwójne jest równie energooszczędne. W rzeczywistości natomiast istnieją znaczne różnice w parametrach poszczególnych typów szkła.

Przyjemny chłód latem

Szkło przeciwsłoneczne może być zastosowane w celu zapewnienia komfortu we wnętrzach poprzez zapobieganie gromadzenia się nadmiernej ilości ciepła w słoneczne dni, bez potrzeby kosztownej klimatyzacji czy zastosowania żaluzji.

Łatwe utrzymanie

Zapomnij o częstym i żmudnym myciu okien dzięki łatwemu w utrzymaniu szkłu! Przezroczysta powłoka nałożona na zewnętrzna powierzchnię szkła wychwytuje energię słońca i deszczu, aby skutecznie usunąć kurz i brud.

Redukcja hałasu

Szkło dźwiękoszczelne może być zastosowane w celu zablokowana hałasu na zewnątrz, abyś mógł cieszyć się spokojem i ciszą w swoim domu. Zanieczyszczenie hałasem to poważny problem, szczególnie wówczas, gdy mieszkasz w pobliżu portów lotniczych lub ruchliwych ulic. Zbyt duże natężenie hałasu może być szkodliwe dla zdrowia (podwyższony poziom stresu, zakłócony sen). Może również przeszkadzać w nauce i koncentracji.

Bezpieczeństwo i ochrona dzięki odpowiednim oknom w Twoim domu

Oferujemy szeroką gamę typów szkła, które umożliwią Ci napełnić Twój dom światłem, jednocześnie zapewniając Ci bezpieczeństwo i ochronę.

Szkło bezpieczne, które może być utwardzane lub laminowane, w zależności od miejsca i sposobu wykorzystania, chroni przez ryzykiem poważnych urazów spowodowanych przypadkowym uderzeniem lub stłuczeniem. Gdy szkło się stłucze, stłucze się w sposób bezpieczny, chroniąc Cię przed ryzykiem poważnego urazu.

Szkło o podwyższonych parametrach bezpieczeństwa stanowi pomoc w ochronie domu przed włamaniami i aktami wandalizmu poprzez opóźnienie lub nawet zapobieganie wtargnięciu przez okno w przypadku stłuczenia czy uszkodzenia

 

Project Detailed Information