Przejdź do treści
 

Urządź się po swojemu!

Szkło ornamentowe bohaterem programu „Moje wymarzone miejsce”

Szkło ornamentowe nie poddaje się upływowi czasu i przeżywa obecnie drugą młodość. Coraz częściej gości nie tylko na salonach, ale i w sypialniach, kuchniach i łazienkach. Zaskakuje funkcjonalnością, cieszy oczy finezyjnymi wzorami i pozwala zaaranżować komfortowe wnętrze z charakterem, o czym mogliśmy się przekonać w drugim sezonie programu „Moje wymarzone miejsce” Canal+ Domo.


Moda na mikro domki w plenerze nie ustaje. Urządzenie niewielkiej przestrzeni wydaje się zadaniem niełatwym do wykonania, jednak tam, gdzie ogranicza nas metraż, rozkwita kreatywność! W programie „Moje wymarzone miejsce”, architekt Maciej Rempalski wraz ekipą tworzy indywidualne projekty dopasowane do potrzeb inwestorów i pomaga im zbudować domy marzeń. Każdy odcinek opowiada odrębną historię i ukazuje nowe, zaskakujące rozwiązania.
Bohaterem jednego z odcinków drugiego sezonu było szkło ornamentowe.

 


Nic tak nie rozjaśnia przestrzeni dodając jej lekkości, jak wielkoformatowe szklane tafle pokryte wysublimowanym wzorem! W przypadku tego projektu, szkło ornamentowe znalazło zastosowanie m.in. w postaci kabiny prysznicowej typu walk in (szkło MASTER-CARRE) oraz jako przeszklenia antresoli (szkło VISIOSUN). Dlaczego zdecydowano się na te produkty? Ponieważ są one uosobieniem praktyczności i najlepszego stylu. Miękko rozprowadzają światło dzienne we wnętrzach i nadają im wyrafinowanej elegancji, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i prywatność domownikom. To jednak nie koniec możliwości szkła ornamentowego.

 

 

 

Mnogość rysunków, grubości tafli i ich wymiarów sprawiają, że szkło ornamentowe sprosta niemal każdemu wyzwaniu. Sprawdzi się jako element mebli, całoszklane drzwi, mobilne przesłony czy ścianki działowe, ale również w miejscach mniej oczywistych, jak okna czy fasady.
Modern, Vintage, Classic, Master czy Industrial – niezależnie od wybranego zdobienia, szkło ornamentowe wprowadza do wnętrz światło i harmonijnie współgra z każdą aranżacją.


Posłuchajcie, jak o naszym szkle opowiadano w programie „Moje wymarzone miejsce”! Cały odcinek dostępny jest na platformie Player*.

 

*Platforma Player w pełni subskrypcyjna. Aby obejrzeć program należy wykupić pakiet.