
Fasady szklane a współczesne budownictowo
Zastosowanie szkła fasadowego
Elewacje budynków nie tylko spełniają podstawową funkcję zabezpieczenia powierzchni wewnątrz przed oddziaływaniem czynników z otoczenia, równie istotne jest zagwarantowanie odpowiedniego komfortu użytkownikom oraz troska o wizerunek całego obiektu. Szkło Saint-Gobain Glass zapewnia elewacji wyjątkową estetykę przy znakomitej efektywności energetycznej. Do dyspozycji architektów, inwestorów oddajemy trwałe, bezpieczne i funkcjonalne rozwiązania ze szkła przeciwsłonecznego, termoizolacyjnego, aby nadać wyjątkowy charakter każdego projektu czy to w budownictwie komercyjnym czy mieszkaniowym.
FASADY ze szkła
PRZEZIERNOŚĆ I NATURALNE ŚWIATŁO
Szkło fasadowe Saint-Gobain Glass oferuje całą gamę możliwych do osiągnięcia efektów wizualnych, jednocześnie zapewniając dostęp do naturalnego światła dziennego tak kluczowego dla naszego zdrowia i efektywności działania. Możliwość zastosowania wielogabarytowego szkła redukuje konieczność zastosowania widocznych elementów konstrukcyjnych i łączeniowych, pomaga stworzyć wygodne i jasne przestrzenie, otwarte na świat zewnętrzny i naturę.
ESTETYKA
Elewacje zaprojektowane z wykorzystaniem szkła tworzą ponadczasowe, estetyczne i trwałe obiekty. Szkło przeciwsłoneczne Saint-Gobain Glass idealnie wpisuje się w dzisiejsze trendy w architekturze zmierzające do osiągniecia ekstremalnie neutralnego koloru szkła, przezierności i niskiego odbicia. Stanowi perfekcyjną kombinację funkcjonalności i estetyki.
KOMFORT TERMICZNY
Szeroka gama szkła przeciwsłoneczne oferowanego przez Saint-Gobain Glass pozwala obniżyć koszty zużycia energii dzięki redukcji zapotrzebowania na sztuczne oświetlenie, ogrzewanie i klimatyzację. Użytkownicy pomieszczeń zyskują jasne wnętrza i ciepło pod kontrolą zainstalowanego szkła na fasadzie budynku. Poprawa efektywności energetycznej to również oszczędności w zakresie utrzymania budynków, mając na uwadze stale rosnące ceny energii.
ZRÓWNOWAŻONE BUDOWNICTWO
Współczesna architektura musi mierzyć się z palącymi wyzwaniami XXI wieku – również z zakresu energooszczędności i ekologii. Nowoczesne budynki to takie, które ograniczają emisję gazów cieplarnianych w tym dwutlenku węgla czy korzystają z rozwiązań zawróconych do ponownego obiegu. Szkło idealnie wpisuje się w trend budownictwa zrównoważonego. Może być produkowane w 100% z materiałów przetworzonych bez zmian w swoim składzie zachowując trwałość, funkcjonalność oraz walory estetyczne.