Przejdź do treści
 

SZKŁO DO WNĘTRZ


Szkło to najlepszy sposób na kreowanie jasnych, wygodnych i bezpiecznych pomieszczeń. Oferuje projektantom i użytkownikom szereg korzyści w zakresie dekorowania i projektowania do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych w miejscach zamieszkania i zatrudnienia.

Dzięki naszym wyrobom przeznaczonym do wystroju wnętrz, możesz:

Cieszyć się naturalnym światłem słonecznym i odizolować się od ciekawskich spojrzeń

Szkło wpuszcza naturalne światło dzienne do wnętrz mieszkalnych i roboczych, z korzyścią dla Twojego zdrowia i zasobności portfela – potrzeba korzystania ze sztucznego oświetlenia jest mniejsza. Ponadto zastosowanie półprzeziernego szkła zapewnia pożądaną równowagę pomiędzy światłem naturalnym a prywatnością.

Zwiększ pole widzenia i zachowaj spokój i komfort

Zastosowanie szkła ornamentowego w roli ścianki dzielącej pomieszczenie pozwalać kreować otwarte przestrzenie, przyjazne dla użytkowników i sprzyjające dyskusji. Zastosowane jako okładzina ścienna lub element dekoracyjny, np. lustro, szkło zwiększa komfort wizualny. Lustra odbijają niemal całe padające na nie światło, rozjaśniając całe pomieszczenie. Ponadto duże lustra dają poczucie głębi obrazu. Dlatego też zastosowanie luster przyczynia się do komfortu wzrokowego mieszkańców.

Bezpieczeństwo, śmiałość i elegancja

Mechaniczna wytrzymałość szkła umożliwia projektować duże wyrafinowane i eleganckie powierzchnie, z zachowaniem pożądanego poziomu bezpieczeństwa. Istnieją trzy typy szkła gwarantującego bezpieczeństwo w przypadku stłuczenia:

  • Szkło hartowane SGG SECURIT, o wyższych parametrach wytrzymałości mechanicznej i cieplnej. Stosowane w miejscach, gdzie widoczna jest krawędź oraz gdzie szkło musi wytrzymać obciążenie wyższe niż jego własny ciężar (drzwi w całości szklane, kabiny prysznicowe, stoły, półki, itd.). Szkło hartowane można również stosować w pobliżu źródeł ciepła, np. jako panele naścienne w kuchni. 
  • Szkło laminowane SGG STADIP, idealne jako panele stanowiące element większych struktur: drzwi, ścianek działowych na stojakach, drzwiczek mebli, balustrad (skład szyby należy skonsultować ze specjalistą)
  • Szkło z folią zabezpieczającą, zapobiegającą wypadaniu z tafli niebezpiecznych odłamków szkła w przypadku stłuczenia. Ta metoda, zarezerwowana dla szkła matowego, jest niedroga i zazwyczaj wystarcza do zabezpieczenia drzwi szaf czy okładzin ściennych. Wszędzie tam, gdzie znajduje się jedzenie, to rozwiązanie chroni je przed mikro odłamkami szkła.

Ciesz się zdrową i łatwą w utrzymaniu przestrzenią

Szkło, które jest materiałem zdrowym i łatwym w utrzymaniu, ma szerokie zastosowanie w projektowaniu wnętrz. To materiał nieorganiczny, nie emitujący żadnych lotnych związków organicznych. W zakresie emisji lotnych związków organicznych, tylko szkło laminowane, lustra (7-letnia gwarancja) i szkło lakierowane podlegają znakowaniu regulacyjnemu. Dzięki zastosowanemu procesowi produkcji, wszystkie typy szkła ornamentowego Saint-Gobain posiadają klasę A+. Dzięki gładkiej powierzchni i odporności na środki myjące, szkło jest łatwe w utrzymaniu. Montowanie dużych elementów szklanych ogranicza konieczność stosowania elementów łączeniowych, co zapobiega gromadzeniu się brudu.

Różne typy szkła ornamentowego do wystroju wnętrz

Różne typy szkła przedstawione w tej sekcji można stosować w zależności od pożądanej przezroczystości i efektu dekoracyjnego, jaki chcemy uzyskać. Mamy do wyboru szkło neutralne, szkło optyczne, barwione, półprzezierne drukowane, proszkowane, lakierowane, emaliowane, jak również szkło ze wzorem naniesionym techniką sitodruku lub druku cyfrowego.

Maak van je woon-inrichting een pareltje met MASTERSOFT COLOR-IT MASTER-SOFT®
GAMA SZKŁA MIRASTAR®
PICTO 
timeless-naglowek TIMELESS 
vision-lite shop window VISION-LITE®
DIAMANT®