Przejdź do treści
 

STADIP BUILDER

Szkło, na którym możesz polegać

Szkło laminowane ze strukturalną warstwą międzyszybową.

STADIP BUILDER to mocne i lekkie szkło do zastosowań jako materiał budowlany, dla uzyskania przestrzeni i światła w miejscu zamieszkania bez żadnego ryzyka. Parametry szkła STADIP BUILDER znacznie przekraczają parametry standardowego szkła laminowanego, w związku z czym stanowią wyzwanie dla tradycyjnego sposobu budowania i oferują nowe możliwości zastosowania szkła laminowanego.

Stadip Builder można stosować wszędzie, we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Typowymi zastosowaniami szkła strukturalnego, a zatem również STADIP BUILDER są :

  • Szklane dachy i zadaszenia – większe poczucie przestronności
  • Konstrukcje z minimalnym podparciem – nieograniczone wrażenia, których nie da się z niczym porównać
  • Szkło podłogowe (posadzki i schody) – świetny wygląd połączony z niezapomnianymi wrażeniami
  • Balustrady i poręcze – bezpieczeństwo bez blokowania widoku

Fasady i okapy – przejrzystość przez lata

Opis

STADIP BUILDER to nowość w rodzinie szkła laminowanego, opierająca się na nowoopracowanej strukturalnej warstwie międzyszybowej.

Dzięki warstwom międzyszybowym panele szklane są bardziej wytrzymałe, co poszerza możliwości w zakresie wykorzystania szkła w projektach architektonicznych. Szkło STADIP BUILDER łączy w sobie zalety sztywnej warstwy międzyszybowej z właściwościami szkła i powłok UV, stabilnością krawędzi, klarownością i izolacją akustyczną.

Szkło strukturalne takie jak STADIP BUILDER wykazuje właściwości przewyższające parametry standardowego szkła laminowanego. To w połączeniu z o wiele korzystniejszym zachowaniem szkła po stłuczeniu czyni szkło STADIP BUILDER doskonałym wyborem do zastosowań specjalnych, takich jak szkło posadzkowe, ściany kurtynowe, balustrady, przeszklone dachy.

STADIP BUILDER stanowi prawdziwe wyzwanie dla konwencjonalnych zasad budownictwa oraz oferuje nowe możliwości szkła laminowanego, aby w przestrzeniach, gdzie przebywa człowiek, było coraz więcej światła i szkła, bez ryzyka dla jego zdrowia.