Przejdź do treści
 

Solaris Center

Są takie miejsca na mapie każdego miasta, w których nowa energia łączy się z historycznym duchem, a tętniące życiem przestrzenie zachęcają do spędzania wolnego czasu w gronie bliskich. Galerie handlowe, bo o nich mowa, to dziś więcej niż tylko zbiór sklepów kuszących szerokim asortymentem. To często strefy rozrywki, które przyciągają odwiedzających modnymi punktami gastronomicznymi i atrakcyjną ofertą kulturalną, a także… wymykającą się standardom architekturą, którą przepełnia troska o komfort i bezpieczeństwo użytkownika.


Solaris Center to nowoczesny obiekt handlowo-usługowo-rozrywkowy zlokalizowany w sercu zabytkowej części Opola, który na przestrzeni lat przeszedł niezwykłą metamorfozę. Kompleks powstał na miejscu niedokończonego centrum handlowego Copernicus Center. Projekt jego adaptacji obejmował modernizację istniejącej części budynku oraz rozbudowę o nowe skrzydło od strony Placu Kopernika, służącego niegdyś za parking naziemny. Lokalizacja w sąsiedztwie Starego Miasta i Uniwersytetu Opolskiego zobligowała projektantów do zastosowania precyzyjnie dobranych rozwiązań składających się na wyważoną kompozycję architektoniczną.


Integralną część wnętrz Galerii Solaris stanowią szklane balustrady w profilu montowanym od góry, wykonane ze szkła PLANICLEAR o grubości 1010.4, które dzięki hartowaniu i laminowaniu odznaczają się zwiększoną odpornością na uderzenia i wytrzymałością na naprężenia. W projekcie uwzględniono nietypowe, zaprojektowane z prostych formatek szkła balustrady o eliptycznym kształcie, których zwieńczenie stanowią dębowe pochwyty nadające aranżacji wyszukany charakter.


Szkło PLANICLEAR łączy elegancję z doskonałymi właściwościami użytkowymi. Wyróżnia je wysoki poziom przepuszczalności światła, dzięki czemu przenikające do środka promienie słoneczne skutecznie rozjaśniają przestrzeń, pozwalając znacząco zredukować zapotrzebowanie obiektu na sztuczne oświetlenie. Zapewnia przy tym bardziej rzeczywiste odwzorowanie barw, co stanowi niewątpliwy atut w centrach handlowych – dzięki PLANICLEAR szklane balustrady jeszcze piękniej mienią się różnorodnymi kolorami.


Lokalizacja: Opole, Polska

Projekt: Juliusz Kuś, Mateusz Mazur

Przetwórca szkła: MOCHNIK Glass, Opole

Zastosowane szkło: Szkło PLANICLEAR 1010.4, 300 mb. balustrad w profilu