Przejdź do treści
 

Poznaliśmy zwycięzców I edycji konkursu

SAINT-GOBAIN GLASS DESIGN AWARD

23 maja w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Finałowa, stanowiąca podsumowanie I edycji konkursu Saint-Gobain Glass Design Award. To było wyjątkowe wydarzenie, podczas którego mogliśmy wysłuchać interesujących paneli dyskusyjnych poświęconych zrównoważonej architekturze i roli Saint-Gobain Glass w kreowaniu lepszej, zielonej przyszłości. Punktem kulminacyjnym Gali było jednak ogłoszenie zwycięzców konkursu, któremu towarzyszyła prezentacja nagrodzonych projektów. 
 

Z troską o design i naturę

 

Saint-Gobain rozdanie nagród
 

Konkurs Saint-Gobain Glass Design Award z całą pewnością przejdzie do historii naszej firmy. Stanowił on bowiem kolejny krok w realizowaniu celu nadrzędnego Grupy „Making the World a Better Home”, pozwalając pokazać pełnię możliwości innowacyjnych przeszkleń w kreowaniu przyjaznej planecie architektury. Znalazło to potwierdzenie w setkach zgłoszeń nadesłanych przez uczestników, z których każde wyróżniało się wysokim poziomem merytorycznym, kreatywnością i nieszablonowym spojrzeniem na zastosowanie szkła w budownictwie. Przed Jury postawiono zatem niełatwe zadanie wyboru najlepszych projektów.
Po intensywnych obradach Kapituła postanowiła nagrodzić następujące prace:
 

•    GRAND PRIX i wygrana w kategorii „Otwarte wnętrza”: pracownia PORT Pracownia i Studio Architektury za projekt „Przedszkole w Opolu-Malinie” 
•    Kategoria „Fascynacja bryłą”: pracownia Marlena Wolnik MWArchitekci za projekt „Siedziba Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej w Dąbrowie Górniczej” 
•    Kategoria „Harmonia z otoczeniem”: pracownia INDO Architekci za projekt „Butikowy Hotel Warszauer” 
•    Kategoria „Przestrzeń funkcjonalności”: pracownia Marlena Wolnik MWAarchitekci za projekt „Dom pod Lasem w Rybniku”  


 

 

ZOBACZ PODSUMOWANIE Z ROZSTRZYGNIĘCIA I EDYCJI KONKURSU:
 

 

 Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy uczestnikom za udział w naszym konkursie. Tak ogromna liczba inspirujących, estetycznych i proekologicznych projektów pozwala nam z optymizmem patrzeć w stronę zielonej przyszłości. Przyszłości, której wspólnym mianownikiem są przeszklenia Saint-Gobain Glass.

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem konkursu i zwycięskimi projektami: