SGG COOL-LITE® XTREME 70/33 II
Opis
Powłoka SGG COOL-LITE XTREME 70/33 II może być wykorzystywana zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i komercyjnym. Nadaje się do zastosowania wszędzie tam gdzie wymagane jest połączenie ochrony przeciwsłonecznej, wysokiej przepuszczalności światła oraz termoizolacji. Dzięki swoim właściwościom produkt ten może być także stosowany w przypadkach, gdzie konieczne jest użycie bezpiecznego szkła, tj. fasady, świetliki czy przeszklenia o dużych powierzchniach.
ZALETY
SGG COOL-LITE XTREME 70/33 II jest szkłem, które zapewnia przepuszczalność światła widzialnego na poziomie 70% oraz neutralny kolor w transmisji. Pozwala więc na optymalne wykorzystanie naturalnego światła.
- Mimo, że przepuszczalność światła widzialnego jest wysoka, poziom transmisji energii słonecznej jest wyjątkowo niski. Wartość g wynosi tylko 0,33. Innymi słowy, 67% promieniowania słonecznego nie przedostaje się do wnętrza budynku.
- Niska wartość g oznacza znaczne oszczędności kosztów klimatyzacji, zarówno z punktu widzenia wymaganej mocy instalacji, jak i późniejszych wydatków związanych z jej eksploatacją.
- Ograniczenie promieniowania słonecznego przez szkło SGG COOL-LITE XTREME 70/33 II sprawia, że w wielu przypadkach nie jest konieczny montaż dodatkowych żaluzji lub rolet.
- SGG COOL-LITE XTREME 70/33 II zapewnia bardzo wysoką termoizolację. Dla standardowej jednokomorowej szyby zespolonej wskaźnik Ug wynosi 1,0 W/(m2*K). Oznacza to znaczne oszczędności w zakresie ogrzewania budynku.
- SGG COOL-LITE XTREME 70/33 II jest zgodny z wizją zrównoważonej architektury i systemami certyfikacji „zielonych” budynków: np. LEED.
- Szkło SGG COOL-LITE XTREME 70/33 II jest przeznaczone do stosowania w szybach zespolonych, zarówno jedno jak i dwukomorowych. Użycie produktu w szybie dwukomorowej dodatkowo zwiększa poziom termoizolacji.
PRZETWARZANIE
SGG COOL-LITE XTREME 70/33 II jest szkłem przeznaczonym do obróbki termicznej. Należy je stosować wyłącznie w szybach zespolonych z powłoką na pozycji #2, skierowaną do wewnątrz przestrzeni międzyszybowej. Przed zespoleniem konieczne jest usunięcie powłoki na krawędziach.