Przejdź do treści
 

Szklany trend w hotelarskich wnętrzach

Renaissance Warsaw Airport Hotel

Podróże samolotem bywają męczące i stresujące. Po dłuższym locie najlepiej jest odpocząć w hotelu. Zregenerujemy wówczas siły na zwiedzanie lub spotkanie biznesowe w centrum miasta. Jak obecnie projektuje się nowoczesne hotele?

Obiekty te charakteryzuje kompleksowość i wyjątkowy design. Architekci coraz śmielej korzystają z produktów i rozwiązań szklanych. Dobrym przykładem budynku, w którym z powodzeniem zastosowano szkło, jest warszawski Renaissance Warsaw Airport Hotel należący do sieci Marriott International. W hotelu znajduje się 225 pokoi, w tym 11 luksusowych apartamentów. Goście mogą korzystać z basenu, strefy fitness i SPA oraz sauny.

Obiekt wyróżnia też 7 sal konferencyjnych. Całkowita powierzchnia użytkowa to 16 453 m2. Autorami projektu hotelu, wnętrz parteru oraz foyer sali balowej jest biuro architektoniczne JEMS Architekci z Warszawy. Projekt wnętrz hotelowych, sal konferencyjnych, stery SPA, sali balowej, pokoi hotelowych i lounge jest Towarzystwo Projektowe z Warszawy.

We wnętrzach tego 5-gwiazdkowego obiektu zastosowano z powodzeniem produkty szklane Saint-Gobain Building Glass Polska. Nadają one całości wyjątkowy i luksusowy charakter. Fasada budynku to szkło barwione w masie, wielkogabarytowe szkło powłokowe oraz żebra szklane. Jako ponad 6m przeszklenia na parterze fasady foyer hotelu zostało użyte super białe szkło DIAMANT. W Renaissance Warsaw Airport Hotel jako elementy szklanych ścianek w pokojach wykorzystano laminaty z kolorowymi foliami na bazie szkła DIAMANT. Różnobarwne akcenty tworzą ciekawe aranżacje i energetyzującą atmosferę. Szklane panele stanowią doskonałe, oryginalne dopełnienie wystroju wnętrza. Szkło, dzięki swoim właściwościom sprawia, że pomieszczenia stają się bardziej przestronne i jasne. Zastosowane kolorowe tafle stanowią o charakterze i klimacie apartamentów. Ciekawym elementem wystroju pokoi hotelowych są również duże przeszklenia drzwi wykonane ze szkła satynowego. Powierzchnia satynowana jest nieco zbliżona do efektu szkła piaskowanego, jednak satyna jest bardziej delikatna i równomierna. Szkło satynowane przepuszcza sporo światła, a zarysy kształtów i kolorów znajdujących się za szkłem są nadal widoczne.

Ciekawym elementem są również lustra MIRALITE PURE zlaminowane z kombinacją kolorowych folii dających efekt starego złota, które uwydatniają walory estetyczne szkła. W łazienkach warszawskiego hotelu lustra MIRALITE PURE przyjemnie kreują i uwypuklają finezyjny projekt wnętrza. Przestrzeń wzbogacona o lustra wydaje się większa i bardziej elegancka. W projektach hoteli lustro spełnia funkcję użytkową, a także stanowi nietuzinkowy ozdobnik.

Interesującym i zarazem funkcjonalnym rozwiązaniem jest zastosowanie w hotelowych kabinach prysznicowych szkła TIMELESS. Jest ono trwale zabezpieczone przed korozją, co sprawia, że z upływem czasu nie zmienia swojego zabarwienia i zachowuje atrakcyjny wygląd. Podczas kąpieli woda szybko spływa po powierzchni szkła, co ogranicza powstawanie zacieków i osadów z kamienia. Dodatkowo szkło TIMELESS, dzięki innowacyjnej powłoce powstałej z tlenków metali, jest łatwe w utrzymaniu czystości przez cały czas użytkowania.

Nowoczesne hotele zapewniają komfort wypoczynku nawet najbardziej wymagającym gościom. Coraz częściej w hotelach projektanci decydują się na zastosowanie szkła, sięgając po wygodne i funkcjonalne rozwiązania. Tym, co stanowi o pięknie projektu, jest coraz częściej idealnie dobrane szkło. Całość projektu Hotelu Renaissance Warsaw Airport była realizowana w latach 2009-2018. Ze strony GLASSOLUTIONS PRUSZKOW projekt był koordynowany przez Adama Księżopolskiego, Dyrektora Sprzedaży Krajowej Projektów i Rozwiązań Specjalnych: ‘Niektóre z nowatorskich rozwiązań szklanych wykorzystanych przy projektowaniu wnętrz hotelu nigdy wcześniej nie zastosowano w żadnym projekcie tego typu’ – powiedział Adam Księżopolski. Szkło dostarczone przez Saint-Gobain Glass, zostało przetworzone i dostarczone jako finalne produkty szklane poprzez zakład Glassolutions w Pruszkowie. Kolejny wspólny projekt One Team Building Glass Poland.

timeless-naglowek TIMELESS 
DIAMANT®

Znajdź dystrybutora