Przejdź do treści
 

PLANICLEAR 

Wysokiej jakości szkło float
Wybierz optymalne rozwiązanie

Przezierne szkło płaskie typu float z błyszczącą powierzchnią.

Bezbarwne szkło PLANICLEAR jest wysokiej jakości przeziernym szkłem płaskim float*, o jednolitej grubości, z błyszczącą, polerowaną powierzchnią, całkowicie pozbawionym zniekształceń optycznych.  Szkło PLANICLEAR to szkło bazowe szeroko wykorzystywane przy produkcji innych rodzajów szkła specjalistycznego: hartowanego, laminowanego, satynowego, piaskowanego czy lakierowanego. Szkło PLANICLEAR to najlepszy sposób na kreowanie jasnych, wygodnych i bezpiecznych przestrzeni mieszkalnych i publicznych.

logo

*Skąd pochodzi nazwa szkło float? Swą nazwę szkło float zawdzięcza etapowi, w którym zachodzi produkcja szkła płaskiego. Stopione szkło wprowadzane jest do wanny flotacyjnej, gdzie najczęściej znajduje się roztopiona cyna, która powoduje swobodne unoszenie się szyby (z ang. float – unosić się) na powierzchni roztopionej cyny, ze względu na mniejszą gęstość i ciężar szkła.

 

 • Transmisja światła
  Transmisja światła

Opis

Szkło bazowe PLANICLEAR 

posiada idealnie gładką powierzchnię, pozbawioną zniekształceń optycznych. Jest przezroczyste, posiada lekko zielonkawy odcień, który spowodowany jest obecnością w nim jonów żelaza. Kolor ten widoczny na krawędziach szkła, przy czym im szkło grubsze tym odcień krawędzi bardziej nasycony. Szkło PLANICLEAR znajduje zastosowanie we wnętrzach,  jak i na zewnątrz budynków. Podlega wszystkim typom obróbki. Szkło PLANICLEAR to kluczowy element współczesnego designu.

Wnętrza

Szkło PLANICLEAR we wnętrzach pasuje zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych aranżacji. Zawsze będzie wyglądać stylowo i elegancko. Szkło PLANICLEAR to szkło bazowe do wielu zastosowań - okładziny ścienne, lustra, szklane elementy mebli, czy drzwi, szklane lakierowane fronty mebli – szkło PLANICLEAR rozświetli wnętrze i nada mu charakteru. Szkło we wnętrzach nikogo nie pozostawi obojętnym na swój urok. Poprzez swoją strukturę, funkcjonalność i grę świateł, każde wnętrze, w którym pojawi się szkło, wyda się optycznie większe i jaśniejsze oraz nabierze wyjątkowego blasku. Szkło we wnętrzach to dobre rozwiązanie, gdy chcemy optycznie powiększyć przestrzeń, doświetlić ją i rozjaśnić lub wydzielić jakąś część pomieszczenia. szkło dobrze czuje się z każdym materiałem wykończeniowym, drewnem, stalą, ceramiką czy wylewką żywiczną. Wbrew pozorom szklane powierzchnie są również wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Okna

Szkło PLANICLEAR oferuje doskonałe parametry spełniając tym samym wymogi współczesnego i przyszłego budownictwa. W kombinacji z produktami z rodziny PLANITHERM czy ECLAZ, okna ze szkłem  PLANICLEAR zapewniają doskonałą izolacyjność cieplną (Ug) i większe zyski z promieniowania słonecznego (g), przyczyniając się do obniżenia kosztów ogrzewania. PLANICLEAR pozwala również zwiększyć ilość światła dziennego wpadającego do środka, dzięki czemu zwiększa się komfort przebywania w pomieszczeniach oraz spada zapotrzebowanie na sztuczne oświetlenie. Szkło posiada wysoki poziom przepuszczalności światła i minimalny wpływ własnego zabarwienia.

Fasady

W projektowaniu fasad obiektów komercyjnych od wielu lat panuje trend, aby wybierać szkło o neutralnym wyglądzie, zarówno w odbiciu, jak i transmisji, zapewniając wysoki poziom światła dziennego oraz dobre parametry dla poprawy efektywności energetycznej budynku, zapewniając komfort użytkownikom.. Saint-Gobain Glass stosuje PLANICLEAR jako standardowe szkło bazowe, na które nanoszone są powłoki wysokoselektywne, termoizolacyjne i wszystkie klasyczne powłoki z funkcją kontroli słonecznej – takie jak rodziny produktów COOL-LITE XTREME, SKN, KNT i ST. Stosowanie transparentnego szkła bazowego wiąże się z wyraźnie widocznymi zaletami: większą przepuszczalnością światła dziennego, bardziej neutralnym kolorem i optymalną ochroną przed energią ciepła słonecznego.

ZALETY

 • szeroki asortyment oraz bogata gama grubości tafli szklanych,
 • dzięki wysokiej przepuszczalności promieni słonecznych bardzo dobrze doświetla wnętrza naturalnym światłem,
 • idealnie plaska powierzchnia szklanej tafli,
 • możliwość hartowania, laminowania, pokrywania emalią, piaskowania, gięcia,
 • możliwość trawienia kwasem, obróbki krawędzi, nanoszenia sitodruku,
 • możliwość wykorzystania przy produkcji luster, szkła lakierowanego,
 • możliwość szklenia pojedynczego lub w postaci szyb zespolonych,
 • poprzez nałożenie warstw tlenków metali w warunkach próżni, redukuje przepuszczalność energii słonecznej,
 • stosowane z innymi rodzajami szkła stwarza możliwość bogatego i optymalnego doboru właściwości szyby zespolonej.

APLIKACJE

 • okna,
 • fasady,
 • ścianki działowe, balustrady, podłogi szklane,
 •  produkcja zespoleń szklanych do środków transportu,
 •  elementy mebli i drzwi,
 • drzwi całoszklane lub wypełnienia drzwi,
 • lustra i dekoracyjne elementy szklane,
 • przeszklenia łazienkowe, kabiny prysznicowe i parawany nawannowe,
 • witryny i przeszklenia wystawowe,
 • szkło lakierowane wykorzystywane jako okładziny ścienne,
 • szkło ognioodporne.

ASORTYMENT

Grubość tafli – od 2mm do 19mm
Wymiary tafli: 3210mm x 6000mm

PARAMETRY

Grubość tafli w mm

2 3 4 5 6 8 10 12 15 19

Przepuszczalność światła LT %

91 91 91 90 90 89 89 88 87 86

Solar factor g %

90 89 88 87 87 85 84 82 80 78

Odbicie zewnętrzne Rle %

8 8 8 8 8 8 8 8 8 8

Odbicie wewnętrzne Rli %

8 8 8 8 8 8 8 8 8 8

APLIKACJA CalumenLive

Projektowanie budynków to ogromna odpowiedzialność, którą potęgują rosnące wymagania inwestorów, zaostrzane normy, konieczność zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa przebywającym wewnątrz ludziom oraz chęć stworzenia obiektu przyciągającego swoją oryginalnością wszystkie spojrzenia. Dziś walory estetyczne muszą iść w parze z doskonałymi parametrami, a efekt WOW zapewnia innowacyjne szkło, które kompleksowo troszczy się o użytkowników i środowisko.  Opracowana przez ekspertów Saint-Gobain aplikacja CalumenLive pomaga dobrać parametry szkła tak, by stanowiło ono dopełnienie każdej, nawet najbardziej odważnej koncepcji. Załóż darmowe konto na www.calumenlive.com i korzystaj z funkcjonalności serwisu.

 

calumelive

Galeria zdjęć

Szkło Planiclear
Szkło Planiclear
Szkło Planiclear
Szkło Planiclear
Szkło Planiclear
Szkło Planiclear
Szkło Planiclear