Przejdź do treści
 

Oszczędność energii i redukcja emisji CO2

Najnowszy raport opublikowany przez Glass For Europe „Potencjalny wpływ szkła na oszczędność energii i redukcję emisji CO2” potwierdza rolę szkła w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie.

Dokument przedstawia analizę dwóch scenariuszy dla 2030 i 2050 roku. W pierwszym scenariuszu budynki zużywałyby rocznie o blisko 30% energii mniej, co wiązałoby się też ze zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla o 28%. W scenariuszu dla 2050 roku oszczędności energii i spadek wytwarzanego CO2 byłyby na poziomie 37%.

Polska w tym zakresie ma jeszcze więcej do zyskania. Zainstalowanie przeszkleń o doskonałych parametrach izolacji termicznej i ochrony przeciwsłonecznej może zredukować w roku 2030 zużycie energii o 34 procent i ograniczyć emisję CO2 o 30 procent. Dla roku 2050 wynik ten kształtuje się na poziomie nawet 40%. Warto zauważyć, że prawie połowę potencjalnych oszczędności przewidzianych dla 2030 r. moglibyśmy osiągnąć w ciągu najbliższych 10 lat, gdybyśmy tylko zastosowali odpowiednie szkło na nowych budynkach oraz podwoili (z 2% do 4% rocznie) współczynnik wymiany starych przeszkleń na szkło o lepszych parametrach.

Rozwiązana te są już dzisiaj dostępne w naszej ofercie – przykładem może być ECLAZ® czy COOL-LITE® SKN 183.

ECLAZ
COOL-LITE SKN 183 (II) - protisluneční sklo do oken COOL-LITE® SKN 183 & 183 II

Znajdź dystrybutora