Przejdź do treści
 

Nowa siedziba firmy Wutkowski

Nowa siedziba dynamicznie rozwijającego się dystrybutora i przetwórcy szkła płaskiego, ulokowana w nowoczesnym kompleksie z charakterystycznym budynkiem biurowym, kreuje rozpoznawalny wizerunek firmy.

Inwestycję wyróżnia nowocześnie zaprojektowana i optycznie lekka elewacja wykonana ze szkła przeciwsłonecznego COOL-LITE® ST 150, niskoemisyjnego PLANITHERM® XN II i laminowanego STADIP® PROTECT.  Zespolenia szklane tego rodzaju są nie tylko wysoce funkcjonalne i proekologiczne, ale też niezwykle estetyczne. Z ich pomocą otrzymano efekt przenikania się obiektu z otoczeniem zarówno w dzień, jak i w nocy. Bryły poszczególnych pięter zostały względem siebie obrócone, a geometryczna kompozycja zyskała w ten sposób dynamiczność i wrażenie bycia „w ruchu”. Ten wizualny trik stanowi efektowne zwieńczenie konstrukcji będącej punktem charakterystycznym całego kompleksu.

Harmonijną jedność odnajdziemy nie tylko w kompozycji zewnętrznej, ale i we wnętrzach. Wysokiej jakości szkła do wnętrz: ornamentowe, lakierowane oraz lustra podkreślają przestrzeń, zapewniając przy tym niezrównany dostęp do światła dziennego, komfort akustyczny oraz bezpieczeństwo użytkownikom – zgodnie z zasadami welldesignu oraz wellbeingu. Biuro wyposażone w ergonomiczne miejsca pracy zyskało także kabinę akustyczną wykonaną ze szkła bezpiecznego laminowanego STADIP® PROTECT, której właściwości wygłuszające dopełniły sufity i wykładziny akustyczne. Podobnie jak o wygodę i swobodę pracowników, również o estetykę przestrzeni biurowej zadbano w najdrobniejszych szczegółach – wnętrze znajdującej się w budynku windy zostało wykończone z użyciem lakierowanego szkła ornamentowego MASTER-SOFT® w eleganckim, czarnym kolorze.

Nowa siedziba firmy Wutkowski to przykład łączenia topowego designu z innowacyjnością. Budynek wyposażono w system inteligentnego zarządzania BMS (Building Management System), zasilanie energią słoneczną oraz technologie odzysku ciepła i chłodu. Precyzyjnie dobrane, wysokowydajne i przyjazne środowisku rozwiązania szklane są gwarancją długofalowego, efektywnego użytkowania obiektu i jednocześnie – najlepszą wizytówką firmy.

Firma Wutkowski Sp. z o.o.

Lokalizacja: Śliwice, Polska

Zastosowane rozwiązanie: Szkło COOL-LITE® ST 150, PLANITHERM® XN II, STADIP® PROTECT, MASTER-SOFT®, MIRALITE® NATURA