Przejdź do treści
 

Liverpool, Wielka Brytania

Liverpool Exhibition Centre

Ośrodek kultury

WYRÓB: COOL-LITE® XTREME 50/22 II

Wysokowydajne szkło przeciwsłoneczne dla kultowego nabrzeża Liverpoolu

Liverpool Exhibition Centre, znajdujące się na słynnym nabrzeżu miasta, to najnowszy element niezmiernie udanego projektu pod nazwą Arena and Convention Centre Liverpool, który będzie jedynym zbudowanym od podstaw ośrodkiem w Europie łączącym w sobie halę widowiskową, centrum kongresowe i ośrodek wystawienniczy.

Exhibition Centre Liverpool to nowy ośrodek służący organizacji wystaw i innego typu wydarzeń, znajdujący się w historycznym centrum Liverpoolu i otwarty w 2015 r. W Centrum może odbyć się do 50 imprez rocznie, przyciągających ponad 250.000 odwiedzających.

Autorem koncepcyjnego projektu architektonicznego jest pracownia Denton Corker Marshall, która stworzyła wizję niezwykłego budynku wtapiającego się w otoczenie nabrzeża Kings Waterfront.

Obiekt ma 8100m2 powierzchni wystawienniczej, którą można podzielić na trzy połączone ze sobą hale bez kolumn, każda o powierzchni 2700m2, z których można korzystać osobno lub łącznie.

To prawdziwie charyzmatyczny projekt, dzięki któremu tysiące odwiedzających będzie mogło podziwiać spektakularne wystawy.

Pullman Hotel Liverpool, wchodzący w skład centrum wystawienniczego Exhibition Centre Liverpool, to nowy hotel 4-gwiazdkowy oferujący 200 pokojów, zlokalizowany nad centrum wystawienniczym. Autorem projektu jest również pracownia Denton Corker Marshall. Wygląd zewnętrzny budynku zawdzięcza swoją ekspresję serii poziomych „tub”, ułożonych jedna na drugiej. Obudowa obiektu stanowi pionowe przedłużenie mocno horyzontalnej bryły centrum wystawienniczego.  

Wykorzystany produkt

Cała fasada budynku składa się ze szkła COOL-LITE® XT 50/22 II, oferującego idealne połączenie odpowiedniej przepuszczalności światła, najlepszej ochrony przeciwsłonecznej oraz neutralnego wyglądu szkła.

Projektanci dokonali właściwego wyboru decydując się na wyrób z naszej gamy COOL-LITE®, ponieważ ze względu na lokalizację budynku konieczne było zastosowanie wysoce selektywnego szkła wyposażonego w zaawansowane właściwości izolacyjne.

Ekspresja głównej fasady oraz materiały w niej zastosowane nawiązują do przemysłowego dziedzictwa zabytkowych obiektów portowych w Liverpoolu.

Szczegóły projektu

Data & Lokalizacja

2015, Wielka Brytania

Architekt

Denton Corker Marshall LPP

Dostawca szkła

Dual Seal Glass

Facadier

Bennett Architectural Aluminium