Przejdź do treści
 

Kamiland – Galeria Trofeów Kamila Stocha

Blisko pół tysiąca eksponatów w siedmiu pokojach, jeden bohater i milion wspomnień. Tak przedstawia się nowo otwarta Galeria Trofeów Kamila Stocha w Zakopanem, która przybliża sylwetkę skoczka z Zębu i jego niebywałe osiągnięcia. O perfekcyjną prezencję wystawy w Kamiland dba ekstra białe szkło DIAMANT od Saint-Gobain.
Przeszklone kopuły, gabloty i witryny wykonane ze szkła DIAMANT eksponują laury zdobyte przez Kamila Stocha w czasie jego ponad dwudziestoletniej kariery, zapewniając wystawie najwyższy poziom estetyczny i skuteczną ochronę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.
Dzięki niskiej zawartości tlenku żelaza szkło DIAMANT pozbawione jest charakterystycznego dla standardowego wariantu, zielonego zabarwienia – także na krawędziach. Neutralny odcień szklanych tafli zapewnia wysoką przepuszczalność światła (Lt = 91% dla szkła DIAMANT 8 mm), a tym samym pozwala na wierne odwzorowanie kolorów i kształtów przedmiotów. Jego zastosowanie w gablotach muzealnych czy w galeriach sztuki jest gwarancją doskonałej prezencji i nowoczesnego designu, które przyczyniają się do łatwiejszego odbioru dzieł przez zwiedzających. To wszystko czyni szkło ekstra białe DIAMANT bezkonkurencyjnym partnerem każdej wystawy.

Lokalizacja: Tetmajera 6, Zakopane.
Produkt: Ekstra białe szkło DIAMANT w grubościach 5mm, 6mm, 8mm, 10mm.
Przetwórstwo i instalacja: Firma Dubiel Vitrum Sp. z o.o., Rabka Zdrój.