Przejdź do treści
 

Wyjątkowy kontakt z naturą

Hotel Mikołajki

Pięciogwiazdkowy Hotel Mikołajki to perła luksusu otulona malowniczym krajobrazem mazurskich jezior.

Niezwykle stylowy i nowoczesny hotel na Mazurach położony jest na Wyspie Ptasiej nad Jeziorem Mikołajskim w jednym z najatrakcyjniejszych kurortów wypoczynkowych, letniej stolicy żeglarstwa – Mikołajkach.

Obiekt połączony z wyspą szklanym tunelem łączącym część administracyjną znajdującą się na lądzie z częścią hotelową zlokalizowaną na wodzie. Przechodząc szklanym tunelem odwiedzający będą mieć wrażenie jakby stąpali po wodzie. Wykonawcą prac była firma Jocz z Rynu. W zachodniej części wyspy umiejscowiona jest przystań jachtowa. Na półwyspie zlokalizowany jest kompleks konferencyjny wraz z recepcją oraz marina z miejscami do cumowania.

Hotel został zaprojektowany z myślą o stworzeniu wyjątkowej przestrzeni dla turystów i biznesmenów. Przemyślana architektura hotelu sprawia wrażenie, że budynek wprost unosi się na wodzie, dając swoim gościom niezapomniane widoki z okien pokoi hotelowych, a sam hotel doskonale komponuje się z naturalnym otoczeniem i niezwykłą przyrodą, jaką przyjezdnym prezentują Mazury.

Budynek hotelu uformowano tak, aby zapewnić jego użytkownikom maksymalny kontakt z otaczającym krajobrazem oraz optymalne nasłonecznienie. Projekt prowadzony od 2009 r. z pracownią PK Studio z Sopotu. Wykorzystano Szkło Cool Lite  SKN 174 II 6mm.

Credits

PLANICLEAR 
PLANITHERM | Beschichtetes, niedrig emissives Glas | Saint-Gobain Glass PLANITHERM XN 
Swisspacer-ciepła-ramka Swisspacer
BIOCLEAN self-cleaning glass BIOCLEAN

Znajdź dystrybutora