Przejdź do treści
 

Energia a dwutlenek węgla


ZWIĘKSZENIE UDZIAŁU SŁTUCZKI W PRODUKCJI SZKŁA

Jedną z kluczowych zalet szkła jest możliwość jego nielimitowanego przetwarzania poprzez zastosowanie w procesie produkcji stłuczki szklanej. Dlaczego? Stłuczka sama w sobie jest już szkłem, a więc produktem finalnym. Jedyne, co trzeba z nią zrobić to, w dużym uproszczeniu, ponownie przetopić i na nowo uformować. W przeciwieństwie do szkła uzyskiwanego z wytopu mieszanki surowców szklarskich, gdzie musi dojść do odpowiednich reakcji i wiązań oraz częściowych strat wynikających z tych cyklów, sam proces ponownego przetopu stłuczki jest dużo prostszy, a co za tym idzie – mniej energochłonny i prawie bezstratny. Tym samym zastosowanie 1 tony stłuczki szklanej w produkcji pozwala oszczędzić 1,2 tony surowców naturalnych i 700kg emisji dwutlenku węgla. Zwiększenie udziału szkła pochodzącego z recyklingu nie zmienia właściwości wytwarzanego szkła. Ma ono takie same właściwości wizualne, parametry i trwałość. Zgodnie z deklaracją zawartości stłuczki dla szkła bazowego PLANICLEAR® DIAMANT® PARSOL® wytwarzanego w hutach w Europie wynosi  19% a dla szkła o zredukowanym śladzie węglowym ORAÉ® wynosi 64%.
Deklaracja zawartości stłuczki szkło bazowe PLANICLEAR® DIAMANT® PARSOL®
Deklaracja zawartości stłuczki szkło ORAÉ®

 

REDUKCJA ZUŻYCIA WODY W PROCESACH PRZEMYSŁOWYCH 

Aktywnie zarządzamy zasobami wodnymi, ograniczając i uszczelniając pobór wody na cele przemysłowe a przez to zmniejszając jej zużycie.

 

ODPOWIEDZIALNIE WYBIERAMY ŹRÓDŁA ENERGII 

Jesteśmy obecni w rejestrze gwarancji pochodzenia https://tge.pl/rejestr-gwarancji-pochodzenia

Co potwierdza nasze dążenie do ograniczenia emisji CO2 w procesach przemysłowych, poprawiając mix energetyczny. 
 

NORMY I CERTYFIKATY

ISO 14001 to wiodący standard dotyczący systemów zarządzania środowiskowego. Funkcjonuje w oparciu o międzynarodowe standardy i stanowi potwierdzenie konsekwentnego wdrażania wszystkich elementów zmierzających do maksymalnego ograniczenia negatywnego wpływu organizacji na środowisko. Wszystkie nasze szkła typu „float” posiadają certyfikację ISO 14001 – oraz współpracujemy z dostawcami posiadających certyfikację w zakresie ekstrakcji piasku oraz produkcji sody kalcynowanej w ramach naszego programu odpowiedzialnych zakupów.

Jako pierwsza firma w branży uzyskaliśmy certyfikat Cradle to Cradle Certified® V4.0 na poziomie brązowym dla szkła bazowego, powłokowego , w tym szkła o zredukowanym śladzie węglowym ORAÉ® oraz szkła laminowanego produkowanego w Europie*. 
 

Certyfikacja Cradle to Cradle Certified® to uznany na całym świecie standard bardziej zrównoważonych produktów stworzonych z myślą o gospodarce obiegu zamkniętego. 

Weryfikacja produktów dotyczy parametrów w podziale na 5 kategorii:
Wpływ materiału na zdrowie – Obieg zamknięty produktu – Energia odnawialna i zarządzanie emisją dwutlenku węgla -– Gospodarka wodna i ochrona gleby – Odpowiedzialność społeczna 

Cradle to Cradle Certified®
 

*Szczegółowe informacje dostępne są w Rejestrze certyfikowanych produktów na stronie C2C Certified®: https://c2ccertified.org/certified-products. Szkło Saint-Gobain Glass produkowane w następujących hutach: Eggborough (UK), Aniche, Salaise-sur-Sanne (FR), Avilés (SP), Pisa (IT), Porz, Stolberg, Torgau (DE), Dąbrowa Górnicza (PL).

 

c2c certified CERTYFIKAT CRADLE TO CRADLE® V4.0
esg background Systemy certyfikacji wielokryterialnej budynków
Szkło jako źródło światła dziennego i dobrego samopoczucia
well_being_background Zdrowie i samopoczucie

Znajdź dystrybutora