Przejdź do treści
 

Bezpieczne szkło dla Twojego komfortu i dobrego samopoczucia!

Czym jest szkło laminowane?

Czym jest szkło laminowane?

W przeciwieństwie do normalnego szkła, szkło laminowane to szkło bezpieczne i ochronne, uzyskane poprzez wstawienie specjalnej folii PVB - pomiędzy dwiema taflami szkła. To oznacza, że w przypadku stłuczenia, dzięki obecności folii szyba nie rozpadnie się. To z kolei sprawi, że nie powstanie otwór, przez który mogliby przedostać się potencjalni intruzi, ani nie będziesz narażony na rozcięcia kawałkami szkła.

Ten typ szkła nie tylko zwiększa bezpieczeństwo Twojego domu, lecz również ma dodatkowe efekty dekoracyjne dzięki szerokiej gamie naszych wyrobów dostępnych dla Klienta:

  • W wymiarach dostosowanych do jego potrzeb
  • Z możliwością zmontowania dwóch tafli razem
  • Z opcją dodania elementów dekoracyjnych lub funkcjonalnych pomiędzy taflami szkła (drukowana folia, tkanina, siatka, folie aktywne, warstwy zabezpieczające, itd.)

Szkło laminowane stosowane jest w wyrobach przeznaczonych dla budownictwa. Znajduje również zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym i transportowym. Odgrywa istotną rolę jako szkło dachowe, np. w oknach dachowych, sufitach i dachach szklanych, jak również w cieplarniach. 

Bezpieczne szkło dla Twojego komfortu i dobrego samopoczucia!

W przypadku stłuczenia lub w razie uderzenia, folia międzywarstwowa umieszczona w szybie ze szkła laminowanego zachowa integralność, dzięki czemu nie rozpadnie się na duże, ostre kawałki. Poczuj się bezpiecznie i przytulnie, popraw sobie samopoczucie korzystając z naszych rozwiązań.

Pamiętaj, że szkło ochronne nadaje się do łączenia z innymi funkcjami dla uzyskania jeszcze większego komfortu. Może występować w szybach zespolonych wraz ze szkłem termoizolacyjnym, dźwiękoszczelnym, ornamentowym oraz szkłem łatwym w utrzymaniu.