Przejdź do treści
 

Lżejszy wymiar komfortu

CLIMATOP LIGHT

Lekkość | Energooszczędność | Naturalne światło

CLIMATOP LIGHT to nowoczesne i ekologiczne pakiety szybowe do okien o wysokich parametrach termoizolacyjności

Zmiany klimatu, wciąż rosnące koszty energii oraz ograniczone zasoby surowców to problemy z jakimi obecnie musimy się mierzyć. Stale przyśpieszające pogarszanie środowiska naturalnego wpływa na każdy aspekt naszego życia. Walka z tymi zjawiskami odbywa się na wielu frontach, a jednym z najważniejszych jest budownictwo. Od kondycji budynków w jakich mieszkamy zależy nasz komfort, samopoczucie oraz koszty jakie ponosimy na ich utrzymanie. To dlatego pojawiła się idea zrównoważonego budownictwa, inaczej energooszczędnego i niskoemisyjnego, ograniczającego emisję CO2 począwszy od produkcji materiałów budowlanych po użytkowanie budynku. Dobór odpowiednich materiałów jest niezmiernie istotny i ma ogromny wpływ na koszty użytkowania budynku oraz jego wpływ na środowisko.

Szyby w roli głównej

Nowoczesne budownictwo stawia na ekologiczne okna, których najważniejszym elementem wpływającym na ich parametry są szyby zespolone. Szyby mogą stanowić nawet 90% powierzchni okna, a odpowiednio dobrane są pierwszym krokiem do osiągnięcia niezależności energetycznej domu i zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Dzięki swojej wyjątkowej specyfice i ogromnej funkcjonalności przyczyniają się także do poprawy stanu środowiska.

CLIMATOP LIGHT

Cieńsze i lżejsze pakiety szybowe są częścią naszej strategii, która opiera się na opracowywaniu produktów i rozwiązań mających pozytywny wpływ na życie i samopoczucie użytkowników, podnoszących jakość życia i produktywność jednocześnie chroniąc naszą planetę. Szyby CLIMATOP LIGHT to zaawansowane technologicznie pakiety dwukomorowe (trzyszybowe) zbudowane z najwyższej jakości szkła float PLANICLEAR oraz niskoemisyjnych powłok PLANITHERM XN. Komponenty te gwarantują doskonałą izolacyjność termiczną oraz wysoką przepuszczalność światła zapewniając użytkownikom komfort cieplny oraz wizualny.

Czytaj więcej