Przejdź do treści
 

CLIMAPLUS COOL-LITE SKN

Rodzina selektywnych, przeciwsłonecznych szkieł powłokowych.

Charakteryzuje się znakomitymi parametrami obniżania ilości energii słonecznej, jaka dostaje się do pomieszczeń przez fasadę budynku. Powłoki SKN mogą być nanoszone na szkło bazowe PLANICLEAR jak również ekstra białe DIAMANT.

Użyta w zespoleniu CLIMAPLUS SOLAR CONTROL COOL-LITE SKN powłoka jest zawsze na drugiej pozycji (patrząc od zewnątrz budynku) i występuje w wersji tradycyjnej i/lub do hartowania (II). Na-noszona jest na powierzchnię szkła w procesie napylania „offline”.

  • UV Protection

Opis

CLIMAPLUS SOLAR CONTROL COOL-LITE SKN to zespolenia ze szkłem powłokowym SKN, z naniesionymi tlenkami metali szlachetnych na szkło bazowe PLANICLEAR (np. SKN 174) lub odbarwione szkło DIAMANT (np. SKN 054). W zależności od wersji powłoki, szkło może być zastosowane w wersji odprężonej (np. SKN 174) lub hartowanej (np. SKN 174 II). Istnieje również możliwość gięcia szkła a następnie jego dalszego przetwarzania: zespalania, obróbki termicznej, laminowania.

W połączeniu z innymi rodzajami szkieł i folii PVB możemy dodatkowo uzyskać:

  • ochronę przed hałasem: STADIP SILENCE
  • szyby z zadrukiem na foli: STADIP PRINT
  • podwyższone bezpieczeństwo: STADIP PROTECT

Zespolenia CLIMAPLUS SOLAR CONTROL COOL-LITE SKN dostępne również w systemach szklenia fasadowego: u- -profile, step, klejenie do ramy.

Zespolenia CLIMAPLUS SOLAR CONTROL COOL-LITE SKN mogą być za-stosowane w budownictwie wielko-powierzchniowym do szkleń dużych elewacji i świetlików dachowych, lub w tradycyjnym budownictwie mieszkaniowym i usługowym.

CLIMAPLUS SOLAR CONTROL COOL-LITE SKN szczególnie nadaje się do stosowania na:

dużych przeszkleniach fasadowych i dachowych gdzie ważna jest wysoka redukcja promieniowania słonecznego
budynkach użyteczności publicznej gdzie ważne jest bezpieczeństwo - użycie szkła hartowanego (szkoły i przedszkola, szpitale, budynki administracyjne), centra handlowe, hotele, restauracje