Przejdź do treści
 

Warszawa, POLSKA

Browary Warszawskie

Zespół budynków mieszkalnych, biurowych i usługowych

Białe laminaty Saint-Gobain 8.8.4.

Zastosowanie laminatów w nowoczesnym zespole mieszkalno-biurowym

W samym sercu Woli, ponad 170 lat temu powstały słynne Zjednoczone Browary Haberbuscha i Schielego, które później przerodziły się w Browary Warszawskie. Ta przestrzeń w 2020 roku zostanie oddana do użytku jako przyjazny fragment miasta – nowe Browary Warszawskie czyli zespół budynków mieszkalnych, biurowych i usługowych. To tutaj powstanie także miejska ulica Haberbuscha i Schielego

Browary Warszawskie to odpowiedź na wyzwanie stworzenia nowoczesnej i funkcjonalnej zabudowy pośród zabytkowych warszawskich budynków dawnych browarów. Browary stały się punktem wyjścia do zaprojektowania całego kompleksu, który został z uwagą wpisany w charakter i tożsamości dzielnicy.

W pierwszym biurowcu Browarów Warszawskich – budynku Biura przy Bramie na fasadzie zostały zamontowane białe laminaty Saint-Gobain 8.8.4. Obiekt ten powstał u zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej, ma 11 kondygnacji i 15,7 tys. mkw. powierzchni najmu. Jest nie tylko świetnie zlokalizowany, ale wyróżnia się także nowoczesną architekturą, komfortową przestrzenią do pracy i zielonymi tarasami położonymi na dachu. W ciągu trzech miesięcy od otwarcia został wynajęty w 100 proc.

Projekt: JEMS Architekci