Przejdź do treści
 

Szyby do okien

CLIMATOP LIGHT

Lekki wymiar komfortu

Harmonia technologii, komfortu i ochrony środowiska

Lekkość bez kompromisów

Szyby zespolone o wysokich parametrach termoizolacyjnych to dziś standard. Konstrukcje takie zbudowane są z trzech tafli szkła o grubości 4mm co sprawia, że waga takiego pakietu dochodzi do 30kg/m2. Szyby CLIMATOP LIGHT to doskonała alternatywa, dzięki której obniżymy wagę pakietu szybowego nawet do 25%, zachowując doskonałe parametry termoizolacyjności czy lepszą przepuszczalność światła. Podczas produkcji szyb CLIMATOP LIGHT ogranicza się emisję CO2 nawet o 10%, co znacząco wpływa na ochronę środowiska.

Dlaczego warto wybrać CLIMATOP LIGHT

 • Ochrona termiczna

  Pomimo lżejszej wagi, CLIMATOP XN LIGHT oferuje te same doskonałe właściwości termoizolacyjne, co CLIMATOP XN

 • Więcej światła

  Cieńsze szyby CLIMATOP LIGHT wpuszczają do domu więcej cennego światła, które oświetla wnętrza naturalnym światłem.

 • Lżejsza waga

  CLIMATOP LIGHT jest do 25% lżejszy od podobnych konstrukcji, mniej obciążając okucia i ramy okienne..

 • Ochrona Środowiska

  Dzięki swoim właściwościom są ważnym elementem zrównoważonego budownictwa, ograniczając emisję CO2.

Wiele możliwości

CLIMATOP LIGHT

Istnieje możliwość zastosowania wielu kombinacji przy użyciu jednej, dwóch bądź trzech szyb 3mm. Dodatkowo CLIMATOP XN LIGHT można uzupełnić o dodatkowe funkcje, takie jak STADIP SILENCE* (ochrona przed hałasem) oraz STADIP PROTECT* (ochrona przed zranieniem/włamaniem).
*po konsultacji technicznej

Zastosowanie

CLIMATOP LIGHT

CLIMATOP XN LIGHT może być stosowany wszędzie tam, gdzie pożądana jest duża oszczędność energii przy niewielkiej wadze i dużym dopływie światła dziennego. Szyby CLIMATOP LIGHT możemy stosować zarówno w nowym budownictwie jak i termorenowacji istniejących budynków. Co ważne, takie przeszklenia idealnie sprawdzą się w renowacji zabytków, dając możliwość łatwego dopasowania do istniejących konstrukcji ram okiennych.

Ochrona środowiska

Strategia Zrównoważonego Rozwoju

Cieńsze i lżejsze pakiety szybowe są częścią naszej strategii, która opiera się opracowywaniu produktów i rozwiązań mających pozytywny wpływ na życie i samopoczucie użytkowników, podnoszących jakość życia i produktywność jednocześnie chroniąc naszą planetę. Szkło i szyby zespolone są istotną częścią ambitnej mapy drogowej Grupy Saint-Gobain związanej ze śladem węglowym. Celem jest redukcja emisji CO2 do zera do 2050 roku, a w międzyczasie redukcja o 33% do roku 2030. Oprócz innowacyjnych produktów, takich jak CLIMATOP LIGHT, Saint-Gobain konsekwentnie inwestuje w optymalizację procesów we wszystkich obszarach produkcji, dostaw energii i wykorzystania surowców.